Wpis z mikrobloga

Poszukuję zegarków z technologią podświetlenia jak w zegarkach Luminox - https://www.luminox.com/
Chodzi o to aby podświetlenie działało cały czas, niezależnie od baterii. Do tego duża, czytelna tarcza w odważnych kolorach. Pasek skóra ewentualnie materiałowy, bez bransolet. Technologia napędzania mechanizmu jest mi całkowicie obojętna. Na obrazku jeden z zegarków Luminox który by mnie interesował ale szukam też innych firm z podobną technologią, o ile takie są. No i na koniec jarają mnie nawiązania do służb specjalnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A i opinia o zegarkach Luminox będzie bardzo pomocna - warto je kupować czy lepiej sobie odpuścić?
Budżet do 2000 złotych.
#zegarki #zegarkiboners
sodomek - Poszukuję zegarków z technologią podświetlenia jak w zegarkach Luminox - ht...

źródło: comment_UagMdzJPkKboX8yzqXpa6zVKCCCXAL2V.jpg

Pobierz
  • 18
> Chodzi o to aby podświetlenie działało cały czas, niezależnie od baterii.


@sodomek: Jakiej baterii? To farba luminescencyjna

@niedlapsa: Przecież dobrze napisałem. Jeśli mechanizm jest kwarcowy, czyli na baterię, to chcę aby podświetlenie działało niezależnie i tej baterii nie wymagało.
A farbę luminescencyjną mam w innych zegarkach i jest to do kitu.
@sodomek: no teoretycznie możesz sobie relumować zegarek. Sam się bawiłem dla testu na tarczy wyjętej z chińczyka. W efekcie świeciła lepiej nawet niż moje seiko. Tylko zajęło to sporo czasu i mnóstwo prób i błędów. Mało kto to robi i ciężko o zegarmistrza który ogarnie to dobrze. Czasem na forach zegarkowych trafi się jeden spec o powtórnego nakładania lumy.
@sodomek Nope, nie każdy podejmuje się nałożenia lumy na nowo, to jest wyjątkowo trudne i precyzyjne zajęcie. Może na jakimś forum zegarkowym znajdziesz kogoś kto się tym zajmuje i będzie miał jakieś swoje wcześniejsze prace do pokazania w ramach "portfolio" żebyś wiedział że oddajesz zegarek w dobre ręce.