Wpis z mikrobloga

No więc obiecane, krótkie wrażenia po próbnym tygodniu z IF.
Moją kalorykę ustawiłem sobie już dawno na 2100kcal, bez względu czy dzień treningowy czy nie i tej kaloryki ani rzeczy, które jem, nie zmieniałem. W dni treningowe czasem świadomie przekraczałem te kalorie, ale patrząc na cały tydzień w aplikacji, to w miarę utrzymałem się w ryzach. W niedzielę nawet zafundowałem sobie mały refeed day. IF o dziwo zniosłem lepiej niż przypuszczałem, nie miałem napadów głodu. Generalnie utrzymałem to świetnie, w jeden dzień tylko przed treningiem na czczo wypiłem pół lampki szampana, bo akurat była spora okazja. Moje okno żywieniowe było 7-8 godzinne. Nie krótsze i nie dłuższe. Jadłem zazwyczaj 15-22/23, raz zdarzyło się zacząć po 16 do 23. Głodu o dziwo nie odczuwałem przez czas postu, większego niż w dni, kiedy o 6 rano jadłem śniadanie. Bardzo fajną rzeczą jest to, że można się po prostu nażreć do oporu po południami, czy wieczorem, i jest to po prostu przyjemne. Poza tym bardzo odpoczęła mi psychika od konieczności wymyślania śniadania. Nienawidzę ich robić, bo albo nudne, albo złe makro, albo pieczywo ze wczoraj etc. To chyba jeden z największych plusów. Treningi na czczo były okej, chociaż czasem czułem, że mogłem się troszkę lepiej nawodnić. Zdecydowanie trzeba zadbać o nawodnienie, wydaje mi się, że przy IF jeszcze bardziej niż przy normalnym jedzeniu. Polecam każdemu redukującemu spróbować wejść na chociaż tydzień próbny na IF, może też Ci się uda :)
Waga przez ten tydzień spadła mi o 2,4kg, więc jestem mega pozytywnie zaskoczony. Na IF pozostaję, zobaczę jak będzie długoterminowo. Jeśli ktoś ma pytania, to zapraszam. #mikrokoksy #dieta #intermittentfasting
  • 25
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (29)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @cylo24 @masz_ty_rozum_i_godnosc @qwertypiotr @adrianos007 @lisku_chytrusku @e3b0c @some1 @lkrosta12 @niewiem1979 @Amishia @1021690019151491 @kropek00 @Otsego_Amigo @lukasz27 @Bramborr @Trest @ZadennPrgramista @Calhil @drugiekonto @elmo-pl
@brtk122: ktoś ostatnio wrzucał tutaj artykuł ze warto przed treningiem na czczo wypić bcaa/Wpc. Ja rozrabiam z woda 20 g białka i czuje poprawę. A postu nie przerywa.
@pixtri: chyba przerywa troche jednak ;P
@boa123: nie wiem, ciężko to ocenić. To jednak redukcja, nie za bardzo sie zbuduje masę mięśniową. Możliwe że troche też wody spadło, ale wizualnie też widzę efekt no i mówię tylko to, co mi waga pokazała
@pixtri: rozpiska z tej stronki:

6 AM: 5-15 minutes pre-workout: 10 g BCAA.
6-7 AM: Training.
8 AM: 10 g BCAA.
10 AM: 10 g BCAA
12-1 PM: The "real" post-workout meal (largest meal of the day). Start of the 8 hour feeding-window.
8-9 PM: Last meal before the fast.

xDDDD słabe #!$%@?
@bdm_bq: Bo węglowodany nie są zdrowe. Poczytaj o diecie Low Carb High Fat, Keto itp. Wzmacniają stan zapalny i utrzymują wysoki poziom insuliny we krwi. Insulina blokuje spalanie tłuszczu na rzecz spalania węglowodanów. Innymi słowy węgle blokują spalanie tłuszczu.
@Hailer:
Zdrowe węglowodany są zdrowe. Wrażliwość insulinową można poprawić przy udziale 70% energii z węglowodanów. Znam te protokoły i stosuję je jednostkowo u niektórych osób z zaburzeniami glikemii, ale nie jest to jedyna droga. Bardzo wszystko upraszczasz. Większe znaczenie niż % udział węglowodanów ma dobór jakościowy źródeł pokarmowych oraz bilans energetyczny. Stany zapalne są wzmacniane przez jedzenie substancji antyodżywczych, nie węglowodanów. Spalanie tłuszczu blokuje za duża podaż energii - co byś
@Hailer: no raczej nie bzdura. jojo to efekt zaprzestania diety. Wątpię, żeby ktokolwiek na świecie wytrzymał CAŁE, dosłownie CAŁE ŻYCIE na low carb, keto, i IF z głodówkami 2 dniowymi 1x tydzień. To jest dopiero bzdura. Im mniej inwazyjna w życie dieta, tym lepsza bo najłatwiej ją utrzymać. Także wybacz, ale pozostanę przy swoim IIFYM i nawpieprzam się torta, gdy będę miał ochotę, lub nażłopię piwska z przyjaciółmi i nie będę
@brtk122: Ja trzymam już 7 miesięcy. Każda dieta jest skuteczna jeżeli się ją trzyma, to oczywiste. Ale pozostaję na stanowisku, że węglowodany bardziej szkodzą niż pomagają i dalej ich unikam.

A i jeszcze jedno - jakość pożywienia ma znaczenie. Samo liczenie kalorii w IIFYM niczego dobrego nie przyniesie organizmowi.