Wpis z mikrobloga

Z ostatniej chwili: 4 lipca 2017, Bielsko-Biała, droga S1, godz. 9.40 – Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, 34-letni motocyklista na tzw. zakręcie idiotów uderzył w barierę energochłonną. Pomimo wysiłków ratowników motocyklisty nie udało się uratować, lekarz pogotowia stwierdził jego zgon. – Jest to łuk poziomy o znacznym kącie, który ze strony kierujących pojazdami, wymaga przede wszystkim zdrowego rozsądku. Tego nie zastąpi ani infrastruktura, ani oznakowanie, ani policjant stojący przy drodze – podkreślał podkom. Krzysztof Stankiewicz, zastępca naczelnika bielskiej drogówki. Okoliczności wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratora. Więcej oraz foto: http://www.nasygnale.bielsko.biala.pl/aktualnosci/35289/smiertelny-wypadek-motocyklisty-foto

#bielskobiala #policja #wypadek #strazpozarna #motocykle #pogotowieratunkowe
grishko - Z ostatniej chwili: 4 lipca 2017, Bielsko-Biała, droga S1, godz. 9.40 – Wyp...

źródło: comment_H0sk9kOjS3EjONRhmWxIbrgRhXuUvw9d.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kinollos: @sawcioo: no faktycznie, podejrzewam że sam bym tam chyba też z---------ł, nie spodziewałbym się. Powinny być jakieś znaki pokazujące kształt zakrętu albo coś. bo oznakowane dobrze, ale tego to się chyba nikt nie spodziewa.
  • Odpowiedz
@Przepior86: Masz 3 znaki ostrzegawcze "ostry zakręt w lewo/prawo", przekreśloną drogę szybkiego ruchu, 3znaki ograniczenia do 80km/h, potem kolejne 4 znaki z ograniczeniem do 60km/h. Brakuje tylko progu zwalniającego, ale jak koleś nie widział tylu znaków, to na progu zwalniającym by przeskoczył pas drogowy.
  • Odpowiedz
@Przepior86: Jechałem tam ostatnio dwoma różnymi moto w tym jednym takim jak w tym wypadku. Za każdym razem zwolniłem, choćby dlatego, że znak końca ekspresówki sugeruje, że zaraz będą stały zatrzymane auta. Aut nie było ale był ten ostry łuk. Za jednym razem padało, więc przejechałem wolniej. Znaki są dobre, wszystko jasno widać, że jest jakieś zagrożenie. Patrząc po zdjęciach tego TDM, 60 km/h to on nie miał nawet w
  • Odpowiedz
@Przepior86: Czego sie nie spodziewa? Jak na 2 pasmowce masz najpierw ograniczenie do 80 wszedzie dookola drogi, a pozniej do 60, to czego sie mozna spodziewac?

Ja rozumiem, że w Polsce sie nadużywa znaków, i ograniczeń prędkości, ale to nie jest powód żeby je ignorować.
Jedziesz gdzies pierwszy raz, to jest tylko i wylacznie w Twoim interesie sprawdzic co jest cięte, a nie odcięcie i "jakos to bedzie".

Ludzie na
  • Odpowiedz
@Ryzoslaw: ja sie z tym zgadzam, też bym tak zrobił, zwolnił ale widocznie każdy ma czasami gorszy dzień, nie zwroci uwagi nie wiem. Może się zapatrzył na prędkościomierz... szkoda typa, ale widocznie zabrakło rozsądku
  • Odpowiedz
Problem w tym, że większość 60-tek na trasie da się zrobić jadąc 100. Efekt nadużywania znaków - ludzie je ignorują.


@mathix: W takich miejscach pod ograniczeniem 60 powinien być dopisek "tym razem serio, bo się r--------z".
  • Odpowiedz
@Przepior86: ale to nie chodzi o gorszy dzień. jak ktoś nie wie, to zwolni (albo nie), ale jak się zna ten zakręt, to jego można przejechać na moto spokojnie 80-90 (dobrze się składając), samochodem nie, ale o tym kiedy indziej.

teraz pytanie, co się podziało, że się nie udało - czy rzeczywiście przestrzelił, przecenił swoje umiejętności, czy plama, czy coś mu zajechało, czy ... czy ... czy... nie dojdziemy. Nawet
  • Odpowiedz
@feuer:
Serio, mam nadzieję, że przejdzie ta nowelizacja ustawy i mirkować będzie można tylko z licencją, bo niektórzy to nie mają wyobraźni i łapią zarzutki...
( ͡º ͜ʖ͡º)
Serio, myślisz że bordo to się znajduje w paczce czipsów? Przecież to nie Prawo Jazdy Blubiego.
  • Odpowiedz
Zakręt jest z ograniczeniem 60km/h, a miejscowe legendy głoszą, że rekord wynosi ponad. 120km/h


@rur3k: całkiem możliwe z tym ponad 120km/h bo sam tam wchodze 110 i nie jest to limit moich opon. Natomiast inna sprawa jest ze zalozone mam porządne opony a ludzie tam z----------ą na 13 letnich chinczykach w swoich matizach i potem zaskoczenie, ze jak to tył odkleił xD
  • Odpowiedz