Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i mirabelki, sprawa wygląda następująco:
Jest #rozowypasek #niebieskipasek i mieszkanie niebieskiego paska. Mieszkanie bez kredytu, nic, tylko mieszkać. No i wprowadzamy się niedługo, ustalamy płatności. Ja, różowy, wzięłam na siebie prawie całość rachunków, żeby niebieski mieszkał sobie prawie za darmo u siebie w mieszkaniu (moja opłata 700 zł, jego ok 100 na miesiac). To jest dla mnie całkiem rozsądne, też bym chciała mieszkać w swoim mieszkaniu za darmo. Dzisiaj natomiast tak sobie rozmawiamy o opłatach, i mówię, że szkoda że rachunki są tak wysokie, że myślałam że będą w okolicach 500 zł, byłoby mi wtedy łatwiej je opłacić bo w sumie nie zarabiam dużo, a niebieski na to, ze co to zmienia, że gdyby opłaty były niższe to i tak bym mu musiała płacić 700 zł bo on przecież mógłby jeden duży pokój wynająć i mieć z tego 1300 zł, a że ja będę mieszkać to i tak płacę połowę ceny rynkowej więc powinnam się cieszyć, że to zajebista dla mnie oferta.
Serio? Czy to normalne, że niebieski pasek patrzy na mieszkanie ze swoją dziewczyną w kategoriach zysków i strat?
Jak Wy rozwiązujecie takie kwestie? Mnie to mocno zabolało, że nie chodzi mu tylko o mieszkanie ze mną ale również o jakieś zyski ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #mieszkanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 196
@Hannahalla: patrzac na twoje nastawienie objawiajace sie #logikarozowychpaskow w kazdym calu, sadze ze powinnaś przyjać wszystkich wspolczucie i zaakceptowac siebie taka jaka jestes :)
@SillySweet: problem tej dziewczyny jest taki, ze jedyna rola w jakiej sie odnajduje to kura domowa i nie wyobraza sobie jak jakakolwiek kobieta moglaby sie zgodzic na niski standard mieszkania, bo przeciez w takim kura domowa sie nie odnajdzie ;)

@TaoHosts: Nie ma szału ale jest lepiej (bardziej mówię o tym na Ursynowie). Minusem Ursynowa jest bazowanie tylko na metrze bo nic za bardzo tam więcej nie ma ale jest przynajmniej pewność że bloki są nowe/jako tako nowe. Jak znajdziesz za taką cenę i w takim standardzie na Żoliborzu nie na 4 piętrze w bloku bez windy to masz u mnie słoik dżemu ( )
@SillySweet: aaa to czyli trochę "#!$%@?ło" od nadmiaru kasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) stąd wyższe wymagania. Niedawno wykańczałem swoje i jakoś moja ocena odnośnie standardu się nie zmieniła, zrobiłem dosyć tanio, więc nie wygląda to jak pokój w hotelu w Dubaju xd no ale wszystko mam nowe. To co podałaś za 1300 faktycznie nie wygląda dobrze, w kuchni wydaje mi się, że okna są tam jeszcze drewniane?
@Hannahalla: weź się dziewczyno nie ośmieszaj, nigdy nie wynajmowałaś, podałaś jedno ogłoszenie i to z typem wynajmującego, którego należy unikać jak ognia (jeszcze się nie wprowadziłeś, a już jest masa nakazów i dodatkowych opłat) i się wypowiadasz w temacie kosztów mieszkań. To znajdź mi mieszkanie w Warszawie za 1500 - przy założeniu, że zarabiasz 2500(a to jest średnia dla osób zaraz po studiach), chociaż nie wiem ile zarabiasz, takie, którego standard
@wypok_smieszne_obrazki: kolega @TaoHosts podał jeszcze ładniejsze, dwupokojowe, w takiej samej cenie, w moim zdaniem dobrym standardzie - ja wrzuciłam pierwsze lepsze jakie znalazłam. Też bym w takich mieszkała, no ale mi rodzice nie pomagają, muszę się sama utrzymać, więc trochę inna perspektywa ;-) No i moim zdaniem to jest zupełny standard w większości polskich domów. Znam ludzi co są lekarzami, zarabiają całkiem nieźle, a w domu meble z czasów PRL-u. A