Wpis z mikrobloga

Przyjaciele, potrzebuję porady.

Krótki zarys sytuacji:

Mam siostrę, która ma 9 lat. Lubi patrzeć jak gram w gry. Ostatnio grywałem w "Life is Strange" i bardzo spodobała się jej protagonistka (Max) i jej przyjaciółka Chloe. Na etapie gry zawsze zadawała pytania oraz była ciekawa sytuacji z (uwaga spoiler)


Obecnie przeszedłem całą grę. Dzisiaj zaskoczyła mnie pytaniem "Co dalej z Max?". Powiedziałem jej, że kolejna część w sierpniu na co trochę posmutniała, ale potem zrozumiała, że będzie ciąg dalszy przygód. (Tak wiem - sequel, ale to też jej wytłumaczę)

Polubiła też Heroes of the Storm, a w szczególności Chromie i zawsze chce abym nią grał ( ͡° ͜ʖ ͡°). Widocznie podobnie jak ja lubi gnomy :P

Na tą chwilę pobieram The Sims 4, które pewnie polubi. (Bo kto nigdy nie grał w simsy?)

Siostra jest bystra i sama porusza się w internecie (w granicy rozsądku) i ma nawet konto w "Movie star planet" gdzie gra z koleżankami. Codziennie pokazuję jej nowe ciekawe rzeczy. Cóż, takie czasy.

Czy moglibyście polecić jakieś gry, które mogłyby ją zainteresować? Nie chodzi mi oczywiście o horrory itd., ale bardziej jakieś przygodówki.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. :)

#gry #lifeisstrange #pytanie
  • 24
@Arthaniel:

Myślę, że Civilization szybko by ją znudziła. Ja co prawda grałem i polecam, ale gra musi ją czymś zainteresować gdzie w przypadku Life is Strange głównym powodem była zdecydowanie żeńska obsada (np. Max dawała się szybko polubić), oraz możliwość wyborów, gdzie często mówiła mi co wybrać. :)

Pokażę jej tą grę, może źle myślę i siostra wyrośnie na wspaniałego stratega? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Tetrachloroizoftalonitryl:
@Marcinox: Syberia II. W tą nową nie grałem. Albo seria Deponia. Fajny, lekki humor i kreskówkowa grafika. Myślę, że młodej się spodoba. Nawet bardziej niż Syberia, która jednak jest dość poważna.