Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Wtedy zadzwoniłem z kasku (przez siri bo nie chciałem tracić czasu na wydłubywanie tel) na 112 i równocześnie opisywałem zajście


@FLAqMastah: o nie, wybacz, ale muszę :D

a) Wybrałeś iPhone
Wyciągasz telefon. Wybierasz numer na pogotowie. Po 6 minutach przyjeżdża karetka, a ty stajesz się bohaterem opisywanym w gazetach.

b) Wybrałeś Windows Phone
Wyciągasz telefon. Odblokowując komę zauważasz swoją zajebistą tapetę na lockscreenie. Wybierasz numer na pogotowie. Po 6 minutach przyjeżdża
  • 13
@FLAqMastah szacunek za zachowanie, u Ciebie 13 minut do przylotu śmigłowca, jak ostatnio pompowałem gościa na zmianę z drugim bo już ręce opadały, to w centrum mieściny po 20 minutach przyjechał ambulans, oni dalej próbowali przez dobre kilkanaście minut, najgorsze w całej akcji było to że on zszedł, a kontaktował jak go ratowaliśmy, "zwykły" wylew, człowiek szedł i padł, większość ludzi tylko się przyglądała, masakra społeczna... jeszcze raz wielki szacunek za czynny
@FLAqMastah: Przy takim wypadku pasażerowie pandy mogli mieć uszkodzony kręgosłup przewracając samochód mogli tylko pogorszyć sprawę. Jeśli w srodku osoby poszkodowane strażacy nie mogą go przewracać jedynie tną samochód i wtedy wyciągaja najwyzej ze jest zagrozenie zycia np wyciek paliwa wyciągasz jak najszybciej. Jesli się nie da otworzyć drzwi probijesz wejsc przez bagaznik badż rozbijasz szyby boczne najdalej od poszkodowanychi udzielasz pomocy jeśli oddycha czekasz na pomoc
@kubapoz: Pisałem dokładnie gdzie. Lądowanie od a do z zabezpieczało PSP, lądował na drodze. Na heli się nie znam więc powiem tylko, że przyleciał z północy (co mnie mocno zdziwiło), i był żółto czerwony (zdecydowanie więcej żółtego)

@villsvin: myślałem o tym, ale skoda była w stanie jak na zdjęciu, lało się z niej paliwo, a ja nie pomyślałem o narzędziach które przecież miałem, więc chciałem odsunąć człowieka od zamieszania.
@FLAqMastah: to 112 to jest dramat. Kiedyś na mirko pisałem jak byłem świadkiem ataku grupy z maczetami na jedną mordownie pod moim blokiem. W skrócie: pakowałem się do samochodu bo się przeprowadzałem, było już po zmroku. Nagle widzę, że idzie grupa ludzi, po chwili się z kilku miejsc w ich pobliżu odbiło światło i wtedy zobaczyłem, że mają jakieś maczety, siekiery i kominiarki. Zamknąłem szybko samochód i biegiem do domu na
@FLAqMastah mnichów, ok, LPR z Kielc ☺️, czyli heli wysłali równocześnie z karetka, czas się zgadza ☺️. Jak PSP już było to wiadomo, że zabezpieczali, nie wiem dlaczego ale uznałem że było OSP a to blisko dużego miasta więc był komplet służb ☺️. Heli to eurocopter standardowo na wyposażeniu LPR. A czemu cie zdziwił kierunek przylotu, może widziałeś już podejście do lądowania a ono ma mało wspólnego z tym skąd helikopter leci
@FLAqMastah

Jednym jest kobieta w aucie która pojawiła się dosłownie 30 sekund po mnie, popatrzyła i pojechała. Rzadko, źle życzę ludziom, ale jej właśnie teraz życzę żeby zdechła w przydrożnym rowie


Zachowanie naganne, ale życzyć jej śmierci? Bez przesady.
Dobrze wiesz, że istnieje grupa ludzi na tym świecie, których w sytuacji kryzysowych za nic w świecie nie chciałbyś mieć koło siebie. Może to właśnie taką osoba?

Poza tym, szacun.