Wpis z mikrobloga

Tak po ostatnim dniu ojca to jednak stwierdzam, ze #niebieskiepaski to jednak maja #!$%@? w zyciu. I w sumie juz wczesniej mieli. A teraz przez ta cala feministyczna nagonke jest jeszcze gorzej. A dlaczego? No juz tlumacze:
#rozowepaski przez tą walkę o swoje prawa sporo osiagnely a facet zaczyna byc postrzegany jako prymityw co ma tylko splodzic dziecko. Jemu sie nic nie nalezy, nic nie moze bo zaraz zostanie oskarzony o seksizm.

Dajmy na to święta rodziców: Dzień matki? Wszędzie trąbią: dej mamie kwiatka, pamietaj o dniu matki, matka Cie urodzila, powinna byc najwazniejsza ble ble ble
Dzien ojca? Meh... malo kto o tym pamieta, moze w jakims radiu czasem wspomna no ale na pewno nie ma takiego hype`u jak dzien matki. Daleko przykladu nie trzeba szukac - tu na wykopie to samo. na dzien matki piekna ( ͡° ͜ʖ ͡°) belka a na dzien ojca nic ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Drugi przyklad: korzystanie z toalet publicznych w zatloczonych miejscach. Do babskiej jest zawsze kilometr kolejki bo w meskiej to facet pojdzie, odleje sie, umyje rece (chociaz i to nie zawsze xD) i wychodzi a baba? Jak #!$%@? zwierze, jak sie odlac to tylko z kolezanka ktora przytrzyma drzwi bo przeciez na kazdym rogu czai sie gwalciciel czyhający na jej cipke, a po wszystkim jeszcze spedza pol godziny na poprawianiu makijazu i ploteczkach na ktorego sebka maja ochote - no #!$%@? juz #!$%@? ze same sobie przez to #!$%@? szkodzimy ale szczytem jest #!$%@? sie do meskiego kibla i robienia tam tego samego. "Oj anon hehe pusc mnie, ja tylko siku" xD co gorsze, spoleczenstwo na to przyzwala. Raz bylam swiadkiem jak ochroniaz #!$%@? dziewczyny z meskiej bo #!$%@? chyba nie mialy odwagi sie postawic i bylam pelna podziwu dla niego.
A wyobrazacie sobie co by sie stalo jakby facet "wszedl tylko na siku" do damskiego? No wlasnie...

Trzeci przyklad: ocena matki i ojca w spolecznosci internetowej: wszedzie memy, szanuj swoja matke, to najwazniejsza kobieta w Twoim zyciu, ona cie kocha, taka empatyczna i inne #!$%@?. I owszem ojca tez przedstawiaja. Jako #!$%@? orangutana ktory #!$%@? kazdemu facetowi ktory zblizy sie do jego corki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiem, ze to raczej oczywiste przypadki, czesto o nich memy byly i nic nowego nie napisalam no ale chcialam sie tym podzielic.
Chlopy cholernie Wam wspolczuje zycia w XXI wieku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przemyslenia #oswiadczenie #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 137
@trapped: znalazlam cos takiego jeszcze:

Mimo iż przepisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego w żaden sposób nie faworyzują, ani nie przyznają więcej uprawnień matkom, statystyki wyraźnie pokazują, że w sądzie to matki głównie wygrywają postępowania o opiekę nad dziećmi, gdyż jedynie ok. 4% postępowań w tym zakresie kończy się przyznaniem ojcu prawa do opieki nad dzieckiem.


Skoro jest napisane, ze to matki wygrywaja to pewnie chodzi o przypadki gdzie ojciec tez o
wychowywały dzieci, a ojcowie się w tą nie wtrącali,


@MangoZjem: tu masz wyjaśnienie. wystarczyło przeczytać, a nie wyrywać zdania z kontekstu. chcesz jaśniej? brak więzi dziecka z ojcem, bo ojca nie było (niekoniecznie z jego woli), dlatego poeci, pisarze itd. pisali o kochających matkach, a nie kochających ojcach. pozdrawiam.
Skoro jest napisane, ze to matki wygrywaja to pewnie chodzi o przypadki gdzie ojciec tez o walczy o opieke. c


@trapped: bzdura. używanie tej statystyki ma sens tylko wtedy, gdy znajdziesz statystykę w ilu przypadkach ojciec wnosił o wyłączną opiekę.
@trapped: heh ok, wiec poprosze statystyki gdzie ojcowie w wiekszosci przypadkow wygrywali sprawy przy wnoszeniu o wylaczna opieke. bo poki co Twoje wpisy sa tyle samo warte co moje. poza tym to Ty problem sprowadzilas do czasow starozytnosci.

co do reszty, to naprawdę nie widzisz jaka zmiana zaszła w ostatnich latach? ojcowie chodzą z dziećmi do parku, kina, na zebrania w szkole, biorą urlopy tacierzyńskie.


@trapped: nie widze tego. moze
@trapped: jedynym dowodem sa statystyki? wiec przykro mi ale nie znalazlam. rozumiem, ze wypowiedz sędziego ktory zna temat z zycia jest za slabym dowodem. Ty kontrargumentow nie przedstawilas. zreszta nie o to chodzi mi w tej dyskusji.

ojcowie chodzą z dziećmi do parku, kina, na zebrania w szkole, biorą urlopy tacierzyńskie.

czekam na statystyki ( ͡º ͜ʖ͡º)
@trapped: heh wypowiedz kobiety. to tak jakby terrorysci mowili ze to nie oni stoja za zamachami :P no ale uznajmy ze to jest jakis kontrargument, chociaz pani adwokat powiedziala tylko ze to nieprawawda i tez nie podala zadnych innych konkretow odnosnie statystyk.
a co ze statystykami (o ktore tak ciagle walczysz) odnosnie chodzenia do parkow, wywiadowek itd?