Wpis z mikrobloga

Zapewniam cie, ze latwiej dla calego spoleczenstwa jest zagadac. Rozumiem, ze wrzucajac zdjecie anonimowej osoby pomagasz spoleczenstwu? Nie latwiej bylo pogadac z nia? To wszystko co robisz to jest ogromna przesada, ja robie tak, zeby mi bylo wygodnie, jezeli komus to przeszkadza i to widze to zawsze moge ustapic, ale tez zakladam, ze ludzie potrafia mowic i wiedza, ze nie mam oczu z kazdej strony glowy.


@miki4ever: Społeczeństwu będzie łatwiej, jak
To tak jakby każdy pchał się do okienka i dopiero wtedy rozmawiał: "a to jest kolejka,tak?"


@sarmatawkapciach: Tu mi przypomniales historie jak kiedys dowod osobisty wyrabialem. Kolejka byla na 2-3 godziny czekania, ja o tym nie wiedzialem i po prostu wszedlem do urzedu. To jest piekne w Polakach, pisza po internetach, robia zdjecia, ale pdoczas samej sytuacji ani jedna osoba nie byla w stanie sie odezwaci mi dac znac, ze jest
@sarmatawkapciach co do torebek na podłodze to mam dwie teorie. Jedna to zabobon, że "nie można kłaść torebek na podłodze, bo się będzie biednym", nie raz takie rzucenie torebki na podłogę kończy się lamentem starszych (obcych )babek, ciotkek albo mam.

Poza tym torebki często są ze skóry, za kilka słów, i raczej nie jest rozsądne rzucanie jej na brudną podłogę w tramwaju czy autobusie. Plecak czy torbę podróżną wypierzesz, skórzanej torebki nie.
@dan3k przecież napisałam w pierwszym komentarzu, że albo na kolana, albo obok. Ale jak wsiadasz do pustego tramwaju i masz ciężką torebkę albo plecak to chyba nikomu się krzywda nie dzieje, jak położysz na siedzeniu obok? Oczywiście kiedy tramwaj się zapełnia wypada zwolnić miejsce, ale może dziewczyna się zagapiła, albo po prostu było pusto. Na zdjęciu nie widać czy jest tłok i stoją nad nią zmęczone staruszki, czy nie.
@dan3k spoko, po prostu uważam, że lepiej by było jak by ludzie byli dla siebie bardziej uprzejmi, a nie tylko czychali jak tu za plecami kogoś wysmiać i obgadać :)
@sarmatawkapciach: Chodzi o to, że siedzenie rozwalonym jest chamskie nie dlatego, że zabiera miejsce, ale że jest po prostu niesmaczne. Tak jak wywalenie nóg na siedzenie naprzeciwko. Nawet jak jest pusto to nie wywala się nóg na fotel przed sobą bo kurde jakaś kultura.

A jak ktoś położy torebkę na siedzeniu obok gdy jest pusto to to ani nie jest chamskie, ani nie eleganckie. Po co trzymać torbę na podłodze skoro