Wpis z mikrobloga

@sarmatawkapciach: chcialeś błysnąć i wywołać lincz kobiet, ale coś nie wyszło. Dla Twojej wiadomości: siaty, torby podróżne, a nawet plecaki można trzymać na podłodze, torebek nie.

Zostają kolana, albo chwilowo miejsce obok. Często torebki wędrują bezwiednie na siedzenie, bo się je nosi na ramieniu i w momencie siadania nie myśli się o tym (jak byś nosił torebkę codziennie to też byś o niej zapominał). Do tego widać, że torebka spora, więc
@miki4ever: uważam, że należy się zachowywać tak, aby inny pasażer nie musiał się dopraszać. Jeżeli tylko mogę nie staję w miejscu przeznaczonym na wózek / rower, nie kładę rzeczy na fotelach obok, zagarniam kurtkę, żeby nie leżała wszędzie, nie stoję w drzwiach, nie korzystam z windy, żeby matka z dzieckiem/niepełnosprawny nie musieli czekać, stoję po prawej na schodach ruchomych. W ten sposób wszystkim jest łatwiej.

@nika_blue: A czemu torebek nie
W czym dokladnie problem? Sam jak chodze z torba i jestem w autobusie to klade ja na miejscu obok, co w tym zlego? Jak ktos chce usiasc to moze zawsze sie odezwac.


@miki4ever: Jak ktoś chce usiąść to powinien móc po prostu usiąść. Tak samo jak chce wyjść z autobusu, to nie powinno się prosić barana który stoi w drzwiach o ustąpienie.

w tym, że jak facet siedzi "szeroko" to żaden
@sarmatawkapciach: Zapewniam cie, ze latwiej dla calego spoleczenstwa jest zagadac. Rozumiem, ze wrzucajac zdjecie anonimowej osoby pomagasz spoleczenstwu? Nie latwiej bylo pogadac z nia? To wszystko co robisz to jest ogromna przesada, ja robie tak, zeby mi bylo wygodnie, jezeli komus to przeszkadza i to widze to zawsze moge ustapic, ale tez zakladam, ze ludzie potrafia mowic i wiedza, ze nie mam oczu z kazdej strony glowy.
Smutne, że większość uważa że to jest ok ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak w pustym przedziale ktoś zdejmie buty i położy nogi na innych miejscach to też jest ok?


@sarmatawkapciach: Nie przeszkadza mi zwracanie uwagi na czyjeś słabe zachowanie. Śmieszy mnie tylko generalizowanie jakby kobietom można było więcej. Zwróć uwagę tej jednej osobie a nie od razu rób z tego walkę między płciami.
@sarmatawkapciach: krytykuję obie postawy, ale bez przesady. Jak autobusem jadą 4 osoby to nie widzę problemu w tym, żeby się rozsiadały czy kładły torbę na siedzenie, ale w pełnym autobusie takie zachowanie jest nie do przyjęcia i zwykle po prostu niezgodne z regulaminem.