Wpis z mikrobloga

Rozmowa dwóch młodych facetów wczoraj na siłowni:

- Ja to bałbym się, bo wróciłbym z pustym portfelem.

- Coś Ty, ja zajebiście zarabiam, nie mam się czego bać, bo mi wpada dwa koła miesięcznie.

Mnie to osobiście przeraziło. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@FurTemporis: To jeszcze nic. 3 lata temu zaczynałem swoją pierwszą pracę w Polsce w call center z plusa. Miałem tygodniowe szkolenie w grupie 10 osobowej.
@RedBulik: taa, uwielbiam tych wykopowych myślicieli. Mam znajomych po najróżniejszych studiach (Kraków i Wrocław), w tym wielu informatyków, programistów, 2-3 lata po rozpoczęciu kariery nikt nie zarabia więcej niż 4. A na początek startowali od 2-2.5. Więc zmyślać to możesz sobie wykopowym pelikanom, nie mi.


@SillySweet: Nie wierzę w zmiankę o programistach. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. I mówię też na swoim przykładzie, bo już po pół roku
@Marekexp: Haha, aż chore, że coś takiego jest wśród nas, co nie? xD
Ja na magazynie dostawałem 15zł za godzinę do ręki, a na sezon przychodzili studenci i brali po 6-7zł/h... to nie dziwię się, że tak zawsze mało będzie się zarabiało, skoro idioci biorą takie stawki...
Mam znajomych po najróżniejszych studiach (Kraków i Wrocław), w tym wielu informatyków, programistów, 2-3 lata po rozpoczęciu kariery nikt nie zarabia więcej niż 4. A na początek startowali od 2-2.5.


@SillySweet: to dziwne, Kraków here, pierwsza praca w korpo świeżo po studiach (a w zasadzie jeszcze podczas ostatniego semestru studiów) i miałem niecałe 3400 netto (i to nie w programowaniu/IT)
@Marekexp: no to, albo mnie okłamują (chociaż nie sądzę, bo wielu z nich żyje, albo z rodzicami, albo wynajmują pokoje, nie mają żadnych luksusów), albo to uber pro programiści na wykopie się zebrali, gdzie każdy zarabia minimum 10k. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RedBulik: no to może twoim znajomym się poszczęściło? U mnie na ok. 20 osób większość zarabia ok. 2.5, a są i tacy, którzy wrócili
@SillySweet: te gadki o spokojnej kasie za ponad 3k netto bez żadnego doświadczenia to można sobie często wsadzić między....
w korpo start to 2-2,5k netto
banki różnie przeważnie od 2k brutto + na niższych stanowiskach => po rocznym/dwuletnim doświadczeniu można mówić o 4k brutto przy sprzedaży detalicznej
czasem się trafi, ale większość jednak nie dostaje ponad 3k, trzeba mieć trochę farta
@ofczy To ciekawe, bo szukałem pracy w Gda i nie było zbyt ciekawie; albo wygórowane wymagania albo telemarketing za 13 brutto + niepoważne traktowanie ze strony rekrutacji, jestem bardzo rozczarowany.
@SillySweet: ogólnie poprawia się i jeszcze chwilę i te 3k netto będzie pewnie takim standardem, ale nie ma co mącić ludziom, że za byle gówno pracę bez żadnego doświadczenia nawet z niedokończonymi studiami wszędzie dostaną 3k netto bo aby odpadną w rekrutacjach :d Myślę, że jedynie z mocnymi językami szczególnie dodatkowo niemiecki spokojnie można i 4k wołać w niektórych firmach, wtedy się z ludźmi zgodzę, ale to już są tacy początkowi
@bartez_94: I to jest właśnie ten problem ludzi z miast. Nie widzą nic poza korporacjami.
Na niespecjalistycznym stanowisku kasę dostaniesz głównie w małych przedsiębiorstwach, gdzie każdy człowiek jest na wagę złota, a nie w korporacji gdzie jesteś tylko kolejnym szczurem.
@Marekexp lepiej- ludzie w wieku 30+ aplikowali do państwowej roboty gdzie jest konkurs na ponad 20 ludzi a posada jedna, większość z nich już miała dzieci, i się cieszyła że tutaj to wysokie zarobki 2200 brutto xD w Polsce jak w lesie i przez takich ludzi długo nic się nie zmieni
@ofczy: jakbyście kogoś w przyszłym roku potrzebowali to ja umiem napisać, że drzewo jest zielone i w sumie jeszcze kilka umiejętności by się znalazło ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
W sumie to jest ciekawe co mówisz, bo spotkałam się niejednokrotnie z takimi wypowiedziami, za to ilekroć przeglądałam oferty pracy na przeróżnych portalach, ofert naprawdę ciekawych praktycznie nie znajduję, jakby nic nie było.