Wpis z mikrobloga

Nie wiem, gdzie mieszkacie - mam wrażenie, że wypowiadają się jedynie największe polskie aglomeracje. Musicie opuścić czasem swoje bajki, bo nigdy nie zrozumiecie, że tyle tysięcy to się zarabia tylko u was ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwłaszcza na start.
My - biedaki-cebulaki, co się dają dymać bez mydła - nie będziemy się wyprowadzać do waszego eldorado, bo:
a) w Polsce B i C też żyć trzeba (i to
  • Odpowiedz
@pianinka: o czym ty dziewczyno piszesz, ja ci pisałam o ludziach po najlepszych uczelniach. Jak ci zagraniczna firma płaci i jesteś rzadkim specjalistą to możesz zarabiać i 50k. Co z tego? Średnia i mediana przeczy temu co mówisz.
  • Odpowiedz
No i po paru dniach już pracowałem samodzielnie. Po 2 miesiącach dostałem 3k na czysto.

Zakład na wsi, z wielomilionowymi obrotami i pracuje tu ponad 200 osób.


@RedBulik: Po 2 miesiącach 3 tysiace na reke jako operator, zesralem sie xD
Po paru dniach juz samodzielnie xDDDDDDD
  • Odpowiedz
@SillySweet: Dziewczyno, piszesz, że "mało kto" po studiach wyciąga 3k netto, a wśród Twoich znajomych programistów "może jeden" zarabia więcej niż 4k. Zarówno mediana absolwentów wyższych uczelni, a tym bardziej mediana zarobków programistów przeczą temu, co sobie wymyśliłaś.
Takie to najlepsze uczelnie, że znaleźli pracę za mniej kasy, niż ja zarabiałam dorabiając sobie na studiach? Widać niewiele z tych super uczelni wynieśli.
  • Odpowiedz
@wiecejnizjednozwierze: mówiłam, że pracuje dla uk, a nie w jukeju. ( ͡° ͜ʖ ͡°)Stamtąd dostaje kasę. Więc oczywiście firmy zlecające komuś z ich branży, w UK płacą 3-4 razy tyle.
Jasne, że są i polscy programiści, pracujący w polskich firmach i działający lokalnie zarabiający 5k, wcale temu nie przeczę! Mogą zarabiać nawet i dużo więcej, ale nie odzwierciedla to sytuacji w całej Polsce. Mediana dla programisty:
  • Odpowiedz
@RedBulik: no i co niby udowodniles w tym poscie? Znam branze cnc bo sam w niej robie, w dodatku w miejscu gdzie jest sporo zakladow i spory niedosyt, wiec tez biora wszystkich jak leci, tylko nie ma bata, zeby po kilku dniach juz samemu pracowac czy dostac 3k na reke po tak krotkim czasie xD
  • Odpowiedz
w przeliczeniu na złotówki to będzie około 10k, czyli twojemu wielkiemu specjaliście płacą połowę brytyjskiej stawki, mają takiego polskiego murzyna, który za połowę zrobi tyle co angol za 3 razy tyle! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SillySweet: Matematyka ci się trochę nie zgadza ;]
A gdyby pracował dla norweskiej firmy za 15k, to byłby murzynem, bo HEHE NORWEGOWI ZAPŁACILIBY 40k XDDDD

Nawet mi nie żal takich ludzi
  • Odpowiedz
@makamele: A co mnie obchodzi twój chlew, panie branżowy.
Na swojej maszynie poza seriami, jadę reklamacje i modele dla nowych klientów, do których rozwierty sam muszę sam wymyślać. Beze mnie zakład stoi.
Więc proszę tylko, aby ci odbyt nie strzelił w szwach z tego bólu.
  • Odpowiedz
@makamele: Och, to wszystko chyba wszystko przyszło z czasem, nie wydaje ci się to logiczne? Po paru dniach wpisywanie programów i jechanie serii to nie był problem. A już nie jedną, a 4 różne obrabiarki potrafię obsłużyć, tak jak i okleiniarki.
A ty wstaw więcej "xD" i pokaż jaki chłodny jesteś, kiedy tak naprawdę odbyt ci się pali.
  • Odpowiedz