Wpis z mikrobloga

@SillySweet: Kolejny wątek, w którym popisujesz się swoją ignorancją i ekstrapolujesz doświadczenia swoje i swoich znajomych na całe społeczeństwo. Myślę, że może to być jedną z przyczyn Twoich niskich zarobków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W zależności od części kraju 3 tysiące może być albo złapaniem boga za nogi albo przeciętną studencką pensją. Mi 3.5 proponowali na drugim roku studiów, po studiach bym nawet nie spojrzała na tę
@RedBulik: taa, uwielbiam tych wykopowych myślicieli. Mam znajomych po najróżniejszych studiach (Kraków i Wrocław), w tym wielu informatyków, programistów, 2-3 lata po rozpoczęciu kariery nikt nie zarabia więcej niż 4. A na początek startowali od 2-2.5.


@SillySweet: Nie ma to jak ocenianie rynku przez pryzmat swoich znajomych xD
@MZ23: cóż, to nie jest prawda, praca w sieciach komórkowych 1700zł + prowizje, ludzie zarabiaja po max 2,5k,a wiekszosc mniej niz 2k.

@RedBulik:
@e_mati: przypomnę, że w CAŁEJ POLSCE zarabiających (obojętnie jaki zawód) 15k i więcej jest kilkaset tysięcy ludzi, także możesz zaliczyć swoich znajomych do elity. 80% zarabia mniej niz 2,5k netto. To, że większość programistów siedzi na wykopie i mówi, że easy 15k, to nie znaczy, że
@kirk85 ( ͡° ͜ʖ ͡°) kolego sam pracuje w jednej z sieci i znam rynek także jak się zatrudni w normalnej miescince a nie ze słabym trafficiem to bez problemu średnio 3k
@MZ23: nie każdy tyle zarabia, to, że kolega tyle ma to ma szczęście, ja pracowałem kiedyś w Play, to najwieksza wyplate z prowkami jakie zgarnalem to bylo 2700+ zł, najczesciej 2,4-2,5k - fakt salon w dużym mieście, ale na #!$%@? dzielnicy. Są ludzie którzy mają te 3jki, wiem, ale statystycznie wiecej jest tych zarabiajacych 2k. Lepiej OPce nie mieszać w głowie, bo 3k, żeby zarabiać to też trzeba umieć sprzedawać ;)
@pianinka: ale moje zarobki wcale nie są niskie. Ja mam własny biznes i w zależności od tego ile pracuje tyle mam. Czasem jest to 2k, czasem 6. Kolega @kirk85 zresztą podał statystykę, więc to co piszesz to kompletna bzdura, więc się nie ośmieszaj.
@SillySweet: @kirk85 podał statystyki dla całej populacji, dla osób z wyższym wykształceniem mediana wynosi (w zależności od uzyskanego tytułu) 4500-5750, w Warszawie odpowiednio więcej (~6700). Więc kiedy mówisz o magistrach zarabiających po 1800 netto to niestety mówisz o osobach, które 1. są w mniejszości 2. muszą mieć poważne braki w umiejętnościach.
@kirk85 to oczywiście racja, jak się nie umie sprzedawać to nawet premia może nie być pewna :). Ale jak ktoś wygadany jest to ładnie można wyjść :) zawsze lepiej niż to samo 1700 na początek gdzieś :)
@saycool: w dobrych knajpach w 3miescie przy 180-200 godzinach zarabiałem między 4-5tys zł jak bym poszedł do jeszcze lepszej albo do #!$%@? na monciaku mysle ze ponad 6k można zrobić