Wpis z mikrobloga

Wg tego, co deklaruje OnePlus - w piątek dostanę OP5. Obejrzałem już chyba wszystkie recenzje OP5. Telefon droższy niż poprzednik ale czy lepszy? Brakuje OIS (EIS niestety to wciąż nie OIS), brakuje IP67/68, brakuje ekranu 2k - nie potrzebuje go, ale skoro płacę więcej to oczekuję też dużo więcej, brakuje też głośników stereo. To, że dostaję topowe podzespoły nie biorę pod uwagę bo co roku są topowe, najdroższe podzespoły. Dobra - poprawili aparaty, faktycznie (wg mnie lepszy niz ip7 plus z tego, co widziałem) ale to przede wszystkim software. W dodatku raczej za dużo pracy nie włożyli żeby zaprojektować "na nowo" swojego flagowca (choć osobiście bardzo mi się podoba). Nie widzę po prostu powodów dla których cena miałaby iść w górę.

I teraz Xiaomi Mi6 - tańsze o ponad 500zł a oferuje praktycznie tyle samo.

Jestem wiernym fanem marki OnePlus ale osobiście, póki co, przed testami jestem troszkę zawiedziony.

Jakie są Wasze odczucia ?

#majsterpirzu #android #oneplus #xiaomi
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pirzu: Od 1h zastanawiam się czy opłacić zamówienie...Liczyłem, że będzie duża różnica na plus względem Mi6, ale czym więcej czytam/oglądam recenzji tym więcej mam wątpliwości.
  • Odpowiedz
@Pirzu: skoro nie potrzebujesz ekranu 2k to po co Ci taki? Człowiek z pewnej odległości nie widzi różnicy pomiędzy HD, 2k ani 4k. Taka rozdziałka ma zastosowanie do VR, ale nie do telefonu. Różnicy byś nie widział, a baterię by CI drenowało
  • Odpowiedz
@NiedzielnyMirek:

skoro nie potrzebujesz ekranu 2k to po co Ci taki?

Odpowiedź w poście:

nie potrzebuje go, ale skoro płacę więcej to oczekuję też dużo więcej

Skoro nie ma 2k - proszę 10 euro taniej ;)
  • Odpowiedz
@Pirzu: A to dlaczego nie wliczamy? Jesli jest drozszy w produkcji/kupnie, no to podnosi cene telefonu. A bateria jest mniej pojemna (o zawrotne 100 mAh), bo telefon jest to 0.1mm cienszy. Miniaturyzacja tez kosztuje.

  • Odpowiedz
@FeniEnt: Idac takim tropem to za 10 lat telefony beda po 10 000zł a komputery domowe po 30 000zł. Koszta technologii kosztują, ale koszta produkcyjne maleją. ;)
  • Odpowiedz
@Pirzu: Koszta produkcji maleja jesli mowimy o tym samym produkcie. Jesli mowa o dwoch roznych produktach z tej samej branzy, to nie mozemy miec takiej pewnosci. No i nie wiem czy zauwazyles, ale ceny topowych telefonow caly czas rosna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pirzu: czekałem na tą premiere i #!$%@?. Zawód totalny. S8 kosztuje niewiele więcej z oficjalnej europejskie dystrybucji z gwarancją i fakturą a zamiata go w każdym względzie oprócz ramu. No cóź, chyba trzeba się w końcu przeprosić z szajsungiem
  • Odpowiedz
@FeniEnt: OP tez daje Ci gwarancje, w dodatku d2d przez 2 lata wiec duzo lepiej niz Samsung w PL. OP jednak tansze a praktyczniejsze, nie chcialbym s8
  • Odpowiedz
@Pirzu: ale dlaczego postrzegasz to jako wadę? Jak dla mnie dłuższe życie na baterii i zmniejszony pobór prądu to zalety. Co prawda ekrany 2k chyba są droższe więc tutaj nie ma znaczenia, ale kiedyś nadejdzie moment że większość ekranów będzie 2k i wtedy będziesz dopłacał za niższą rozdziałkę
  • Odpowiedz
@Pirzu: mam wrażenie, że Xiaomi i OP się zmówili, żeby za rok wypuścić ewolucję... Przecież i tak mają w rękach rynek chiński więc im to lotto a podzielą się po równo, nikt nie wyszedł przed szereg i nikt nie blysną mimo, że technologia na to pozwala i niech nie mówią, że to kosztem oszczędności.
  • Odpowiedz