Wpis z mikrobloga

#medycyna #studia #lekarski
Cześć Mirki i Mirabelki, stoję właśnie przed wyborem jednej z najważniejszych decyzji w życiu i mam totalny mętlik w głowie.
Jeszcze do niedawna byłam pewna, że chcę iść na medycynę do Katowic (dostanę się na 100%) lub Krakowa (w zależności od progów), ale zanim podejmę decyzję chciałabym dowiedzieć się kilka rzeczy, które będą rzutować na najbliższe lata mojego życia.
1) Jak faktycznie wygląda sprawa z ilością nauki? Jestem osobą bardzo aktywną - tu bieganie, tu góry - i gdybym musiała to teraz wszystko rzucić, to coś mnie trafi. Zakładając dobrą organizację czasu i regularną naukę, da się na lekarskim wygospodarować czas na amatorskie treningi? W weekendy trzeba siedzieć w książkach czy można jechać w góry?
2) Jak Wy, studenci i młodzi lekarze, oceniacie swoją decyzję - żałujecie wyboru (i wybralibyście coś innego - co?) czy jesteście zadowoleni?
3) Jak faktycznie wygląda ścieżka kariery? 6 lat studiów, staż, specjalizacja? Ile to faktycznie trwa? Ile godzin rzeczywiście się pracuje? Nie chcę być gościem w domu.
4) Kiedy według Was jest luka, w której "najlepiej" starać się zakładać rodzinę? Bardzo nie chciałabym czekać z tym dłużej niż do 30-stki. Da się?

A może nie lekarski? Coś co również będzie się wiązać z biologią/ chemią, a da mi spore szanse w przyszłości na pewne zatrudnienie? (tylko Kraków, ew Katowice)
  • 21
  • Odpowiedz
@Majlens: co do czasu - na początu będzie trudno, zderzysz się z ogromną ilością materiału i nie wyrobisz. ale z każdym kolejnym rokiem łatwiej się ogarniesz i będziesz mieć więcej czasu dla siebie. w zależności od uczelni od ok. 3-4 roku już jest względny "luz".
Co do ciąży - znam kilka lasek z dzieciem na studiach. Jakoś ogarniają. Możesz wziąć dziekankę na rok. Możesz też zrobić sobie przerwę od razu
  • Odpowiedz