Wpis z mikrobloga

Kurna, nie wiem skąd @allegro_pl bierze ludzi od UX'a. Część zmian nowych jest spoko - np. ten prostszy edytor opisu jak wystawia się nową aukcję. Ale pamiętam jak raz się #!$%@?łem na maksa, bo miałem taką piękną aukcję upatrzoną. Myślę sobie - zalicytuję i ustrzelę w ostatniej sekundzie. Czekam czekam, zegar zsynchronizowany, i jeb! Strzał! A tu co? 5 sekund do końca, a zamiast po staremu - widok osobny, że sorry, za niska oferta itd, to patrzę, kliknąć nigdzie nie można! WTF?! I dopiero po 5s jak aukcja się skończyła, zorientowałem się, że no jakiś Janusz UX'a wymyślił, że modal 300x160px wyświetli się na środku ekranu, totalnie zlewając się z resztą layoutu, blokując możliwość kliknięcia gdziekolwiek. Trzeba było kliknąć na malutki "x" na tym modalu. Na monitorze HD przecież było w ogóle niezauważalne. #!$%@?łem się, wysłałem maila do Allegro wtedy, że to są jakieś jaja.

No ale widzę, że nadal Januszowania mało im i dzisiaj sobie wchodzę zrobić w końcu porządek w zakupionych przedmiotach (wchodzę raz na 2 miesiące i robię porządki), żeby powystawiać komentarze i mieć z głowy... Patrzę... A tu jeb, stara strona "Moje konto > Ocena sprzedaży > Wystaw" została zaorana i karze iść do "Moje zakupy". Idę... A tu kij, nie ma żadnego przycisku do wystawiania kilku komentarzy na raz. No to patrzę w menu... O! Opcja w menu "Moje zakupy > Licytacje i Kub Teraz > Ocena sprzedaży". Klikam... i jeb, przenosi mnie, do "Moje konto > Ocena sprzedaży > Wystaw" gdzie oczywiście znów informacja że mam iść do "Moje zakupy"...
Serio @allegro_pl ? Teraz każdy przedmiot trzeba ocenić osobno? Przecież to jest takie zniechęcanie i utrudnianie wystawiania opinii/komentarzy (zwał jak zwał), że to głowa mała. Weźcie w końcu się ogarnijcie i nie zmieniajcie/zabierajcie funkcjonalności do której ludzie są tak przyzwyczajeni. Po skończycie z takim bólem dupy jak MS po wydaniu Windows 8.

#allegro #ux #januszebiznesu #januszeux #programista15k #programowanie #ciekawostki #boldupy #gorzkiezale #wiemzebylo #wiemzepozno #lubieplacki #dobrazmiana
marverix - Kurna, nie wiem skąd @allegropl bierze ludzi od UX'a. Część zmian nowych j...

źródło: comment_T5Wlt9w8VOFJ0vWxuYlnxPieVpJZZy87.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@marverix: to przecież nie ma być wygodne dla użytkownika, tylko opłacalne dla firmy. Zewnętrzne serwisy nakładki np. na wyszukiwanie mogą pomóc, ale na idealną jeszcze nie trafiłem.
  • Odpowiedz
@marverix: dzięki temu mają unikalne komentarze do każdego produktu, a nie zbiorowe dotyczące sprzedającego. Za chwilę dodadzą oceń produkt i osobno oceń sprzedającego. A potem wywalą sprzedających i po problemie. Staną się sklepem z olbrzymią bazą produktów.
  • Odpowiedz