Wpis z mikrobloga

GeForce GTX? Radeon RX? Gdzie jesteście? I czemu jest tak drogo?
Cześć Mirasy! Dostaliśmy kilka zapytań co się stało z sensownymi, a przystępnymi cenowo kartami graficznymi takimi jak Radeony RX 570 i 580 czy GeForce GTX 1060 6GB na polskim (i nie tylko!) rynku. Co bardziej zorientowani w temacie wiedzą, że wykupują je jak leci górnicy kryptowalut. Ważniejsze pytanie czy to się szybko zmieni? Zapytaliśmy więc bezpośrednio kilka największych sklepów i dystrybutorów w Polsce, ale dobrych wieści nie mamy... Odpowiedź jest przecząca. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Więcej informacji, zwłaszcza, gdy nie jesteście w temacie znajdziecie jak zwykle na portalu, o tutaj:

https://www.purepc.pl/felietony/geforce_gtx_radeon_rx_gdzie_jestescie_i_czemu_jest_drogo

#purepc #pcmasterrace #nvidia #amd #radeon #kryptowaluty #komputery #hardware
Pobierz PurePCpl - GeForce GTX? Radeon RX? Gdzie jesteście? I czemu jest tak drogo?
Cześć Mi...
źródło: comment_bz811FAdBNSaeXSFDzQkoXRrOSXgSRQO.jpg
  • 40
@Jurigag: W praktyce też. GTX 1070 też już skaczą cenowo. Jeśli ktoś miał na stanie RX 4x0 lub 5x0 to na sprzedaży obecnie tylko zarabia.

@zolwixx: Zależy do jakiej krytpowaluty, ale zasadniczo tak - Radeony radzą sobie lepiej od GeForceów. Tak czy siak produkty zielonych też zaczęły znikać, bo modeli od Czerwonych już dawno nie ma. Co do "źle zrobiłem" - to zależy do czego. Jeśli chodzi o gry -
@PurePC_pl: Hmmm. Tylko naprawa długo by trwała, a często są one też nieopłacalne. Taki rynek krypto.

W zasadzie to najbardziej opłacalną kartą graficzną jest obecnie GeForce GTX 1080 za około 2300 złotych. Co za czasy...

Aż tak staniała? Ostatnio jak patrzyłem była po 2800... Rozumiem podatek od nowości, ale aż tak?
Jakby tak moja padła, to biorę zwrot kasy, biorę tę samą sztukę i jestem 1000zl do przodu. Mam nadzieję, że
@kocio: @PurePC_pl: Poza tym zastanawiam się nad opłacalnością GTX 1060 do kopania. O ile 1070, czy 1080 to 1060 wcale tak opłacalne nie jest. Jakby nie liczyć kosztów prądu, to za 24h taka karta daje ok. 4-4.5usd.

Zwrot bo ok. 115 dniach (4mc). Jak ktoś ma kartę to ok, nawet droższą, ale wątpię że bańka króla walut (bitcoina) będzie tak długo, a jak opadnie to inne waluty też ze sobą
@jerry56: etherum, ale jak pisałem post wyżej trochę mały zysk i zakłada wzrost lub długoterminowe utrzymanie obecnego kursu.
Niby te parę dolarów zawsze coś z myślą sprzedawania od razu, ale katować 1060... nie wiem, inaczej sprawa się ma na 1080 gdzie ma się po 7-8 usd na czysto, na 1070 koło 5-6.
@PurePC_pl: Nie jest prawdą że karty AMD radzą sobie lepiej od Nvidii. Szybsze w kopaniu są karty zielonych. Natomiast taki pogląd wziął się z okresu kiedy karty były w normalnych cenach i nie było problemu z ich dostępnością.
Radki wykręcają podobne wyniki co GTXy ale kosztowały czasem połowę tego co GTX, dlatego wszyscy kupowali karty czerwonych bo było to bardziej opłacalne, i stąd pogląd ze karty AMD są lepsze do kopania.
@Jurigag I w takich chwilach człowiek docenia zintegrowana grafikę w Intelu. Sam kiedyś hejtowalem te zintegrowane wymysły ale jak sprzedałem gpu to się jednak okazało to przydatne.