Wpis z mikrobloga

@KwestiaPodejscia: Ale tak trochę jest. Sytuacja jest nieco podobna do Kaganatu Chazarskiego - to państwo, jak sama nazwa wskazuje, było państwem Chazarów... a jednak coraz bardziej dominującą rolę odgrywali w nim żydzi - wyznawcy judaizmu.

Celowo odnoszę się do wyznania a nie pochodzenia, bo to nie do końca było jednoznaczne.
@stjimmy: Czytaj, obserwuj, myśl. Nie mam ochoty wdawać się w dyskusję z nazwiskami, choćby dlatego, że celowo do niej dążysz. Propaganda żydowska urobiła skojarzenia, tylko częściowo uzasadnione, że jakakolwiek dyskusja nt. Żydów/żydów lub żydowskiego pochodzenia jest rzekomo "antysemicka". To fałsz, propagandowa bzdura.

Pochodzenie żydowskie niczym się nie różni od pochodzenia niemieckiego, francuskiego czy tureckiego. Więc tak samo można zważać tych ludzi, ich miejsce i rolę. A męczeństwo czy trauma ich
zytaj, obserwuj, myśl. Nie mam ochoty wdawać się w tę dyskusję, choćby dlatego, że celowo do niej dążysz.


@MiKeyCo: no to jest bardzo dziwne,że dąże do dyskusji na portalu dyskusyjnym( ͡º ͜ʖ͡º) zamiast po prostu napisać nazwiska to walnąłeś ścianę pseudo-intelektualnego bełkotu. Ja cię pytam o nazwiska żydów rządzących europą, a ty z antysemizmem wyskakujesz
@stjimmy: Manipulujesz. Dyskutować o zjawiskach a dyskutować o nazwiskach to zupełnie inna sprawa.

O zjawisku wypowiedziałem się najszerzej w tym wątku. A o nazwiskach nie mam ochoty, choćby dlatego, że celowo zastawiasz tę pułapkę, byśmy ugrzęźli w niekończących się przepychankach na poboczne tematy.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.