Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #e46 #honda #bmw #opel #kiciochpyta

Witam Mireczki, z racji tego że powiększa mi się rodzina (2 dziecko w drodze)
postanowiłem zmienić auto na jakieś kombi.
mam pare wymagań co do samochodu i wybrałem sobie trzy modele każdy ma jakieś wady i zalety.
Budżet 15-19 tyś zł.
Prosiłbym opinie osób które znają się w temacie lub mają takie auta.
Jak wyglądają koszta eksploatacji poniższych modeli i ich awaryjność, co z rudą szmatą?
na co zwrócić uwagę?

Pierwszy wybór
- Locha Honda Acord 2.2 icdti Najdroższe z całego zestawienia Słyszałem że silniki przed 2007 rokiem mają problemy, a wersje po 2007 roku raczej nie dostane w tych pieniądzach. Auto za to jest duże, silnik daje już jakąś powiedzmy radość z jazdy a zawieszenie jest z tego co słyszałem wmiare trwałe i dobrze trzyma się drogi.
tu chyba najwiekszy problem to ruda?
Jak koszty utrzymania podobno nie ma zamienników do hondy i są przez to drogie w naprawach, to prawda czy mit?
jak z bezpieczeństwem w tym samochodzie?

-BMW E46 Touring 2.0D 150KM w gre wchodzi tylko ostatni rok produkcji 2005.
Ogólnie chyba mam kryzys wieku średniego bo chce to auto XD
Auto podobno zajebiście trzyma się drogi.
Ma napęd na tył.
i się chyba najlepiej rozpędza.
Najmniejsze w całym zestawieniu ale dla rodziny z dwójką bardzo małych dzieci to chyba by nawet stykła.
Niewiem jak z kosztami utrzymania takiego auta, podobno dużo zamienników, a jak z robocizną? Aktualnie mam Alfe 156 1.9 jtd czy może być drożej?
podobno Ciężko o zadbany egzemplarz..... ale może z kombi nie będzie tak źle?
Czy to auto nie jest już za stare?
Jak z bezpieczeństwem e46?


-Opel Vectra 1.9 CDTI 150KM
Kolejna wielka locha.... niestety opel.... ale moge go dostać w najmłodszym roczniku 2007-2008.
silnik niby 150KM ale to samo JTD co mam w Alfie (silnik jest zajebisty bo się nie psuje)ale czy to auto mimo wagi jakoś się rozpędza?
Słyszałem że zakrętów nie lubi, geometria z tyłu pada.... a pozatym.... to Opel....... i mi się nie podoba w środku.... a najgorsze jest to że mam wrażenie że on siedzi za rogiem patrzy na mnie i szepcze mi do ucha "i tak będziesz mnie musiał kupić bo jestem najrozsądniejszym wyborem, i najtańszym w utrzymaniu a ty masz rodzine i musisz mieć auto rodzinne a nie jakieś BMW"
Jak z bezpieczeństwem opla Waga robi swoje?

Aha i co jest z tymi silnikami 2.0 TDI 140KM że to takie tanie?
Unikać Pasata b6 z tym silnikiem? podobno do dupy.
to prawda?

Dziękuje z a porady i komentarze osób które posiadają takie auta.
oraz porady mechaników i użytkowników którzy mają jakieś pojęcie.
śmieszki też się przydadzą XD
  • 51
@polujenakury Tesciu ma corolle verso żona mówi że bez sensu bo ani to kombi ani miejsca w środku wcale dużo nie na. Prędzej rav4 bym kupił albo kia sportage 2 ale to już nie ten budżet.
@AdamES niewiem co myśleć o cromie, jak to jeździ?
@Polskiham: Jak kryzys wieku średniego, i autko dla rodziny, to bierz Saaba 9-5 najlepiej Aero :-) W Twoim budżecie znajdziesz spokojnie zadbany egzemplarz, na wielkość też nie będziesz mógł narzekać, bo to chyba jedno z największych kombi na rynku, a pod maską silnik z 200-300KM (w zależności od konkretnego silnika). Tańszy, pewniejszy i większy od BMW które Ci się podoba. A i jeśli chodzi o moc zostawia BM-ke daleko z tylu.
@Polskiham: To było ok 2009 roku i miałem złomegę z 2001 więc wtedy jeszcze nie było tak bardzo stare. Teraz zdecydowanie za stare.
Może jeszcze rozważ Mondeo. Też wielkie auto. W tej cenie możesz celować w MK4 i o nim się nie wypowiem bo ujeżdżam MK3 i w tej wersji zdecydowanie benzyna + gaz, z dieslem mam bardzo złe doświadczenia :)
@Polskiham no ale np. Scenic II/Grand Scenic? Citroen C8/Peugeot 5008? 7mio osobowe vany w przystępnej cenie. Dużo wyżej siedzisz, wygodniej wkładasz dzieciaki do fotelików, dosyć bogate wyposażenie. Dużo schowków i innych szczegułów ułatwiających życie- ot choćby niezależne, przesówalne, demontowalne tylne fotele z regulacją oparć.
@Polskiham: budżet masz wystarczający żeby kupić ładne e39 - w każdym razie z taką kasą to bym jeszcze troszkę dozbierał/poczekał i poszukał e60

A myślałeś nad audi a6 c5? mega pakowane auto (większe w środku niż piątka). Tylko widzę, że chcesz diesla to zostaje ci tylko 1.9tdi i chip....