Wpis z mikrobloga

@husky83: jesteś zadowolony z tego teleskopu? Kupiłbyś go drugi raz czy wybrałbyś coś innego? W jakim celu go wykorzystujesz, astro foty czy właśnie przyroda? Pokazałbyś jakieś inne swoje foty robione w lepszych warunkach? Jak to się łączy z aparatem, przez pierścień? Sorry ale trochę janusz fotografii ze mnie ;p
@Dimi: Kupiony ogólnie do astro, na astro foty moim zdanie stanowczo za mały. Próbowałem wczoraj zrobić zdjęcie Jowisza - na zdjęciu nie do rozpoznania. Przez sam teleskop z okularem 4mm (chińczyk, więc jakość nie powala) widać Jowisza (razem z jego powierzchnią) i jego 4 księżyce (w postaci punktów).
To jest teleskop typu refraktor, chciałem kupić większy reflektor w tej cenie, ale odradzili mi go (głównie ze względu na to, że na
@husky83: to są same samce - byki.

"Byki od 4 roku życia tworzą osobne chmary, które prowadzi przeważnie młody byk. Starsze byki chodzą z boku chmary lub na jej końcu, a wychodząc z gęstwiny na otwarta przestrzeń, stary byk wychodzi jako ostatni po chwili oczekiwania. W okresie około 6 tygodni przed wycieleniem się ( w kwietniu-maju), łanie wysokocielne odzielają się od chmary. Po ocieleniu się ( w maju-czerwcu) i odchodowaniu nieco
@dorotka-wu: tyle się rozpisałem... i odświeżyłem stronę, nie chce mi się drugi raz, wybacz :P Ogólnie nie jestem przeciwnikiem myśliwstwa, nie rozumiem tylko całej tej otoczki darz borzenia, poczucia jakiejś misji i zaprzeczania faktu, że myślistwo to zabijanie zwierząt dla przyjemności. Bo przecież oboje wiemy, że to nie Ci biedni rolnicy są powodem dla którego przewieszasz sztucer przez ramię i wędrujesz do lasu...
@wankiel jeżeli nie byłeś na polowaniu to nie zrozumiesz... Uwielbiam iść do lasu i popatrzeć, zdarza mi się coś zabić, ale na pewno nie jestem mordercą, ta jak to nazywasz otoczka to tradycja... Ale spoko możesz tego nie rozumieć :)