Wpis z mikrobloga

#komputery #siecikomputerowe
Szukam zewnętrznego dysku na przechowywanie zdjęć, multimediów, kopi zapasowych itp.
Znalazłem rozwiązanie, które wydaje mi się idealne.
WD My Cloud, czyli urządzenie tworzące chmurę.
Miałbym dostęp do dysku z każdego miejsca, łącznie z opcją tworzenia kopii zapasowej zdjęć z telefonie, udostępniania plików, podpięcia różnych urządzeń.

Używacie może takiego sprzętu?
Jak to się sprawdza?
Może jest lepsze rozwiązanie? Wykupienie przestrzeni w chmurze wydaje się za drogie, do zwykłego dysku zewnętrznego musiałbym się za każdym razem podpinać, więc taki zdalny dostęp wydaje mi się świetnym pomysłem. Co myślicie?
  • 11
  • Odpowiedz
@Seneszal: @delnaja: Ostatnio dziewczynie konfigurowałem tego NASa i przyznam, że byłem pod wrażeniem. Można zmapować sobie jako dysk sieciowy, robić udziały, udostępniać pliki/foldery w Internecie (normalnie generujemy link i wysyłamy i ktoś może sobie daną rzecz z naszego dysku ściągnąć), możemy podpiąć się zarówno z sieci lokalnej jak i każdego miejsca w świecie z dostępem do neta (interfejs jak w google drive/dropbox), można zakładać konta użytkowników i przydzielać im przestrzeń
  • Odpowiedz
  • 0
@Seneszal jak chcesz po taniosci to zamontuj małego PC i postaw sobie system Free NAS czy Open Media Vault. NAS z jednym dyskiem jest dobry do przechowywania co najwyżej pono ale skoro chcesz tam wypychać backup, zdjęcia itd to niestety przy awarii dysku będziesz płakać.
  • Odpowiedz