Wpis z mikrobloga

Jest tutaj jakiś dentysta? Usunięto mi dwójkę i dentystka powiedziała tak: albo implant albo bedzie tą dwójkę "łączyć" z jedynką, która też jest sztuczna. Że niby "ściągnie" jedynkę i jakoś to razem przymocuje. Teraz mam mieć jakąś proteze na dwa miesiące założną do czasu wygojenia się rany. Zawsze mi się wydawało, że jak ząb jest usunięty, to pozostaje tylko opcja implantu. Ehhh, mądry Polak po szkodzie, bo jak bym się chwile zastanowił, to może być jednak tego zęba nie usuwał.

#dentysta #stomatologia
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Delo: są dwie opcje:
1) implant + korona, koszt większy, ale jest to najkorzystniejsza opcja, bo jeden implant odbudowuje jeden ząb
2) most, czyli dowieszenie zeba do sąsiedniego, co wiąże się z oszlifowaniem tego zeba, zeby zacementowac ten most - opcja raczej tańsza, ale szlifowanie takiego zeba to na całe życie utrata tkanek zeba.
  • Odpowiedz
@milen_a: Czyli mam wybór, pocieszające... Mam teraz mieć przez dwa miesiące jakąś proteze tej dwójki i po tym czasie zdecydować, czy wybieram opcję numer jeden czy dwa. Jeżeli ten "most" ma się rozlecieć po dwóch latach, to chyba jednak wole od razu implant wstawić. Dzięki za odpowiedź.
  • Odpowiedz
@milen_a: A co jeśli chodzi o trwałość "mostu"? Bo jeżeli mam za niego dać 2000 i po dwóch latach wrócić do dentysty w związku z jego "zawaleniem", to wolę dać 7000 za implant i mieć spokój.
  • Odpowiedz
@Delo: most z tego co wiem jest na zawsze, chociaż szacuje się jego trwałość na jakieś 20 lat. Natomiast jeśli możesz sobie pozwolić na implant to IMO lepsze rozwiązanie, bo zastępuję ząb pełniej niż most, most tylko wypełnia przerwę na zewnątrz
  • Odpowiedz
@milen_a: @aRonja: A ta chwilowa proteza ratuje mi życie. W sobotę wesele przyjaciela, lato się zbliża, człowieka aż nosi i weź tu w takiej sytuacji wyjdź gdzieś na miasto bez "dwójki".
  • Odpowiedz
@Delo: a w jakim mieście planujesz wykonać implant?
No siara bez dwójki chodzić xD
Ogólnie mosty są Ok i trwałość tez maja duża, ale niestety wiąże się ze szlifowaniem sąsiednich zębów, a jak zdrowy ząb to zawsze szkoda. W czasach gdy nie było implantów, to było to super rozwiązanie, ale skoro już mamy implanty, to wiadomo, ze najlepiej uzupełnia się zeby w stosunku 1:1, tj. Jeden korzeń i jedna korona,
  • Odpowiedz
milen_a: a w jakim mieście planujesz wykonać implant?


@milen_a: Każdy dentysta zajmuje się takimi sprawami, czy to trzeba szukać jakiś "ze specjalizacją"? Jeżeli każdy, to pewnie w Kielcach. Mam swoją dentystkę, tylko z nią i ze mną jest taki problem, że jak coś wymaga natychmiastowej interwencji, to ona zawsze jest na urlopie ( ͡º ͜ʖ͡º) Teraz musiałem iść do innej, bo ta "moja" znowu gdzieś
  • Odpowiedz
@Delo: teraz już praktycznie każdy, nie musi mieć specjalizacji. Cena zazwyczaj zależy od użytego systemu, tj. Tej śruby implantologicznej, a druga cześć ceny to korona. Najlepiej z takimi sprawami iść do zaufanego stomatologa. Jeżeli masz swoją dr, to umów się do niej dużo wcześniej, skonsultuj i wtedy rób implant :) myśle, ze 7 tys. To wysoka cena :P
  • Odpowiedz
@milen_a: Tak mi wszystko ładnie tutaj opisujesz, że chyba do Ciebie się udam na zabieg wstawienia implantu, bo coś mi się wydaje, że możesz być dentystką :P
  • Odpowiedz
@milen_a: W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak podziękować Ci za każdą odpowiedź. Uspokoiłaś mnie. Po powrocie do domu byłem przerażony swoim widokiem w lustrze, bo protezę będę miał dopiero w piątek. Do tego czasu nie wychodzę z domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz