Wpis z mikrobloga

Ale o #!$%@? wam chodzi?
Sam pracuje jako taksówkarz od 5 lat narazie pod dowództwem, a w przyszłości chciałbym założyć coś własnego.
Jestem po wszelakich kursach kilkuletnich, połowe własnej pensji oddaje na podatki i co mnie spotyka?
Jakiś zawszony uber bez znajomości jakichkolwiek procedur jazdy(moze wozić nawet dzień po zdaniu prawa jazdy, co u nas jest niedopuszczalne), bez znajomości mapy(po tych 5 latach znam swoje miasto jak kieszeń) i z większym polem manewru jesli chodzi o podatki, co jest śmieszne, bo pañstwo powinno wspierać nas czyli profesjonalnych kierowców, a nie pierwszego lepszego sebe co sobie kupił bmw na osiemnastke i chce poudawać taksowkarza tytułując się UBEREM.
Zastanówcie się co robicie, bo jak nas zabraknie to przyjdziecie nas przepraszać, a my jak te durnie wam wybaczymy, a wiecie dlaczego?
Bo jesteście obywatelami miast które tak bardzo kochamy..

#uber #taxi #taksowkarz #protest #warszawa #wroclaw #takaprawda
  • 82
@korporacion: pisząc o taksówkarzu PROFESJONALNY KIEROWCA to tak jakbym ja nazwał się profesjonalnym zjadaczem płatków śniadaniowych.
Kierowca to nie zawod. To umiejętność prowadzenia pojazdu, która potrafi posiąść małpa.
@korporacion: zasłużył? Niby czym? Wykupił usługę i został oszukany. W sklepie jak nie powiesz dzień dobry to kasjerka może nie wydawać ci reszty bo zasłużyłeś? XD
Nie rób #!$%@? z logiki plz
@korporacion: "profesjonalnych kierowców" a czym się różnicie od zwykłego kierowcy, który wie jak jechać? Inaczej wciskacie gaz czy kręcicie kierownicą? Jak mnie brat podwoził i jak jechałem z taksówką to różnicy nie widziałem oprócz tej, że w drugim przypadku musiałem zaplacic
@korporacion

@benethor: Bez powodu nikt cie po chamsku nie naciągnie.

Musiałeś czymś podpaść, że wybrał ci jak to u nas mówimy "trase specjalną".
Najwidoczniej zasłużyłeś.

No tak... mnie kiedys za lebka na drugim koncu polski w #!$%@? zrobili. Mlody i glupi... chyba 13 lat mialem. Rodzice mnie taksowka wyslali do ciotki z centrum miasta. Na taksometrze bylo 25zl a ten #!$%@? mnie 80 skasowal. Czymze mu zawinilem?
@patrolez: deregulacji? Już dziś w radiu mówili że zamierzają wprowadzić takie same wymagania dla ludzi jeżdżących Uberem, czyli kasa fiskalna i taksometr. Tyle że uber ma w dupie polskie taksometry i i tak wszystko będzie szło po GPS.
Zastanawiam się czemu to niby taksówkarze maja walczyc o zniesienie licencji jak nie zależy im na tym a zależy na tym Uberowi...
A czemu zależy Uberowi? Żeby zmniejszyć bariere wejścia i wciagnac wieksza liczbe kierowcow. Czy kierowcom jazda dla ubera się oplaca - przyjdźcie na spotkanie, posłuchajcie prognoz zarobkow, zrobcie proste kalkulacje i wyjdzie wam ze niestety uber większość kosztów przerzuca na kierowcow. Ot, taka innowacja ;)