Wpis z mikrobloga

@Andi93: tylko kiedy ten film kręcili, bo jak na film z lat 70-tych to całkiem sporo. Z drugiej strony (sprawdziłem) budżet pierwszego Terminatora to 6,4 mln $ a był kręcony w 1984. Więc jeśli porównamy ilość efektów i stopień skomplikowania przedsięwzięcia to chyba raczej Rocky nie wypada tak "tanio" ;)
@kolejneusunietekonto: No nie do konca ;) Steadicam wynaleziony został w 1973 roku przez amerykańskiego konstruktora i operatora Garreta Browna. Pierwsza nazwa urządzenia brzmiała „Stabilizator Browna”. Nazwę Steadicam wymyślił Ed Di Giulio, założyciel Cinema Products Corporation, po podpisaniu z Brownem umowy w 1975 roku. Cinema Products produkowała Steadicamy do momentu wykupienia praw przez Tiffen Filter w 2000 roku.
Miód na me oczy:)
Niewiele osób wie, że scena w której Rocky po wbiegnięciu na schody, świętuje swój udany trening poprzez podskoki i ciosy w powietrze, jest puszczona od tyłu. Zabieg ten twórcy zastosowali, aby dopasować scenę do towarzyszącej jej muzyki. Kompozytor Bill Conti tłumaczy, że ujęcie najpierw było w zbliżeniu na Rocky’ego i oddalało się powoli, powodując, że kamera obejmowała coraz więcej planu. Nie pasowało to do muzyki, więc Avildsen postanowił
@Shatter: Pewnie, tylko nie są aż tak różnorodne jak Stany.

Aczkolwiek muszę przyznać się do błędu: przeczytałem "filmu", zamiast "momentu" i dalszy pomyślunek miałem ostro nie na kursie. :)

Moment jest bardzo rozpoznawalny, przez to kultowy itd. Jeśli przez rozpoznawalność rozumieć jego wagę, to pewnie może być bardzo ważny. Jednak nadal dla kina światowego zmieniał niewiele - jeśli w ogóle - to domena USA z ich bohaterską mentalnością i american dream.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@NieRozumiemIronii:

Czy rzeczywiście najpopularniejszy dramat sportowy? Czy najpopularniejszy dramat sportowy automatycznie jest "najważniejszym momentem w historii kina"? (Czy dramaty sportowe to szczyty kinematografii? Wątpię.) (Czy inne filmy, z innych gatunków, nie przyćmiewają ocenami krytyków, liczbą widzów tego filmu?)

Jaką jednostką mierzy się "olbrzymi wpływ na popkulturę"? Nierozumiemironiami na sekundę kwadratową? Ty uważasz, że miał olbrzymi wpływ, ja uważam, że wcale nie olbrzymi, lecz niewielki biorąc pod uwagę ogrom i różnorodność kultury