Wpis z mikrobloga

#rosja ##!$%@? #heheszki #googlemaps ##!$%@?
Obejrzałem właśnie na głównej filmik jakiegoś rosjanina który porównuje miasteczko w Rosji i w Polsce i twierdzi, że Rosja to syf a w Polsce pieknie. Z ciekawości odpaliłem sobie google maps i wybrałem średniej wielkości miasteczko gdzieś w Rosji.

Moją uwagę przykuła ta część miasta. Skojarzyło mi się to od razu z amerykańskimi osiedlami domków jednorodzinnych gdzie ulice są tak ładnie rozmieszczone więc myślę sobie: Ale chłop #!$%@?. Będzie elegancko!
C.....a - #rosja ##!$%@? #heheszki #googlemaps ##!$%@?
Obejrzałem właśnie na głównej...

źródło: comment_PcXunfc3GxRfHsVaDI4IEpwu0fGZsxF0.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
I tak najgorszych wiosek google street view nie obejmuje. Aż się dziwie, że nawet tyle wpuscili. Gdybym sam nie zobaczyłbym nie uwierzyłbym, że tak tam jest. Myślałbym, że podobnie jak u nas co najwyżej gdzieś na głebokiej prowincji wioska z drewanianymi domami. Tymczasem drewniane rudery stoją kilka kilometrów od Moskwy.


@szurszur:

A jak jest na Ukraini?
  • Odpowiedz
@kochamcieKK2: Chlopie, te fotki co zalaczyles wcale nie sa takie zle, widzialem gorsze zadupiaste ruiny w Belgii czy nawet we Francji. Takze jak widac chyba malo gdzie jest tak zeby wszystkie rejony danego kraju byly piekne i bogate.
  • Odpowiedz
Wydaje mi się że w polskich miastach wszelkiej maści stojące rudery są spowodowane nieustalonym prawem własności. Jeśli działka nie ma właściciela albo ustalenie go jest skomplikowane to nikt się nią nie zajmie. Tak samo z jakimiś budynkami. Jeśli nie można w łatwy sposób ustalić właścicieli lub jakichś spadkobierców to budynek sobie stoi i niszczeje. Nikomu na nim nie zależy na czele z miastem. Kilka lat temu to jeszcze jakiś urzędnik mógł zrobić
  • Odpowiedz
Mnie uderzyło w czasie podróżowania po Rosji by street view + google earth, że tam masz jakieś tam miejscowości(często przypominające koczowiska cygańskie) i lasy. Rolnictwa praktycznie nie ma.
Kiedyś na fejsbuku obczajałem różne fanpejdże mające chyba na celu jednoczenie Słowian: "Slavorum", "Babushka"... i generalnie syf jaki prezentowany jest tam mnie po prostu odpycha. Mój ojciec żartuje, że na wschód od Polski zaczyna się Azja - i coś w tym jest... Chociaż co
  • Odpowiedz
@kochamcieKK2: Fakt, w Polsce też jest w brud takich "ruskich" okolic, z gruntówką, jak po bombardowaniu, a domy w stanie ledwo trzymającym się kupy.

Ale jest jedna różnica.
Wystarczy pooglądać "Autostopem na Komyłę" żeby zobaczyć, że w takich warunkach w Rosji się po prostu mieszka.
Oczywiście są kraje, w których duże miasta potrafią być wyjątkiem, ale tylko wyjatkiem.

W Polsce natomiast takie zapyziale wsie i miasteczka to zazwyczaj opuszczone relikty komunizmu,
  • Odpowiedz
Po co wogóle to porównywać. Pod każdym względem mamy lepiej, jak nie pasuje to wypad tam.

cytując klasyka:

"Schabowy, mazurek, żurek, kiszony ogórek
Wódka i flaki, skarpety i klapki
Ci co narzekają, niech z Polski #!$%@?ą
A my łójmy do rana, Polsko kochana!"
  • Odpowiedz