Wpis z mikrobloga

#rosja ##!$%@? #heheszki #googlemaps ##!$%@?
Obejrzałem właśnie na głównej filmik jakiegoś rosjanina który porównuje miasteczko w Rosji i w Polsce i twierdzi, że Rosja to syf a w Polsce pieknie. Z ciekawości odpaliłem sobie google maps i wybrałem średniej wielkości miasteczko gdzieś w Rosji.

Moją uwagę przykuła ta część miasta. Skojarzyło mi się to od razu z amerykańskimi osiedlami domków jednorodzinnych gdzie ulice są tak ładnie rozmieszczone więc myślę sobie: Ale chłop #!$%@?. Będzie elegancko!
C.....a - #rosja ##!$%@? #heheszki #googlemaps ##!$%@?
Obejrzałem właśnie na głównej...

źródło: comment_PcXunfc3GxRfHsVaDI4IEpwu0fGZsxF0.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
Rosja to tylko moskwa, pteresburg i nowosybirsk, reszta to wioski które nawet nie wiem skąd mają kanalizacje nie mówiąc o internecie. Zawsze się zastanawiam gdzie tam pomieścili 150kk ludności. I oczywiście moskwa "najładniejsza", bo tak jak kiedyś przez 70 lat okradali swoje satelity, tak teraz po 89, zostały im tylko własne wioski, które popadły w nędze.
  • Odpowiedz
@Czachaaa: cała prowincja Rosji jest obrzydliwa, śmieszne jest to ze nawet przy granicy w Finlandia jest rónica, ale Rosjanie widać budzą sie z letargu śmieci i zaniedbania
  • Odpowiedz
@jedrekk: Wszystko zgoda, tylko popatrz tez na stan ulic w Radomiu (chociażby tej na zdjęciu), a pod tym względem tragedii nie ma, wręcz jest bardzo przyzwoicie, natomiast te architektoniczne kwiatki, to często efekt niezbywalnego prawa własności prywatnej. W takiej Warszawie poradzili sobie z tym problemem dekretem Bieruta, ale nie do końca przedwojenni właściciele są z tego powodu szczęśliwi.
  • Odpowiedz
@Czachaaa: jaranie się siatką rzymską to pedalstwo a takie drogi są bezsensu...
rozkład dróg z średnicówkami jest o wiele inteligentniejszy...
dla przykładu spróbujcie w mieście z siatką rzymską z sygnalizacją świetlną na każdym skrzyżowaniu przejechać z lewego dolnego rogu do prawego górnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
kurde musze was nieco zmartwic. Fakt, ze Polska wyglada ogolnie lepiej i mozna latwo poczuc sie "lepsiejszym". Jednak spojrzcie co was zwkle tak zachwyca: chodniki, nowy asfalt, ladne krawezniki, obiekty urzytecznosci publicznej (dworce, ryneczki itd) - przy prawie kazdej takiej inwestycji stoi znak z flaga uni i jasno napisane jest ile kasy z Polski a ile z uni i zwykle stosunek jest 20/80. Wynika z tego, ze Polacy zarobili tylko na czesc
  • Odpowiedz
Polska B, miasto 50k, niestety samochód google bał się wjechać w kilka biedniejszych szutrowych uliczek gdzie można było sfotografować dużo większy syf i rudery (okolice gdzie mieszkali pracownicy upadłych zakładów przemysłowych). 99% ludzi strzeliłoby że to w ZSRR albo Jugosławii, dlatego zawsze mnie zastanawia wyśmiewanie Ukrainy czy Rosji, podczas gdy pod bokiem mamy często gorsze przypadki (wystarczy ruszyć dupkę z Warszawy, Gdańska, Wrocławia)


@kochamcieKK2: takie miejsca znajdziesz wszędzie na świecie, tylko
  • Odpowiedz