Wpis z mikrobloga

@Silon100: @kosmiczne_trojkaty: ale allah każe im się przeceiż zasłaniac ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@hurtwish: Nie każe, ludzie każą :P

p.s.
Kiedyś i u nas kobiety chodziły niemal zawsze z zasłoniętymi włosami, jeszcze nasze babcie/prababcie wychodząc na dwór zawiązywały choćby chustę na włosy. Dziś niemal obowiązkowo to chyba jedynie na ślubie kościelnym (welon).
Ergo: Przynajmniej ja nie widzę nic niestosownego w zakrywaniu włosów przez kobietę. Nawet
@hurtwish Dla mnie wszystkie muzułmanki w hijabie wyglądają przepięknie i uroczo. Aż mam miękko pod nogami na ich widok. A nie te polskie puszczalskie karyńska z bebzolem na wierzchu i obleśnym tyłkiem uwydatnionym przez legginsy albo obcisłe jeansy. Jeszcze kłaki, 90% kobiet w polsce je sobie farbuje bo mają jakąś manię a i tak wyglądają słabo.
@hurtwish: w sumie rzeczywiście dziwne - włosy u nich są zakrywane aby nie prowokowały mężczyzn i kobieta nie była w oczach innych bardziej atrakcyjna (chyba, że jest jakiś inny powód?). Jednak mocny makijaż już im nie przeszkadza? Widać, że mają przyzwyczajenia i bezmyślnie powielają utarte schematy.
@hurtwish: Śmieszy mnie, że Europejczycy nadal wierzą, że muzułmanki chodzą w czarnych workach.
Na rynku są setki modeli hijabów, krótkie, długie, jednokolorowe, wielokolorowe, w kwiatki, w serduszka, są modele eleganckie i modele noszone na co dzień. Do tego masa spinek, wstążeczek, broszek. Na każdą okazje inna chusta dopasowana do reszty ubrania. Dodać do tego delikatny makijaż i kobieta może wyglądać ładnie bez machania cyckami i świecenia dupą.
muzułmanki >> polki
@MinnieMouse0: Widać, że bezmyślnie powielasz stereotypy, a niewiele wiesz o tym jak jest naprawdę. Istnieją miliony muzułmanek, które żyją w bardziej "luźnych" krajach arabskich, albo w Europie, gdzie nikt ich nie kamieniuje.

Są kobietami, więc chcą wyglądać ładnie, ale nie wyzywająco, dlatego się malują, nosząc tradycyjny strój. Nawet w Afganistanie, gdzie noszą burki zakrywające wszystko oprócz oczu, używają czarnej konturówki.