Wpis z mikrobloga

@fruity: też tak jest. Ale to też z synod kraju. Ja mieszkam w kraju muzułmańskim gdzie muzułmanki nie muszą się zakrywać, obok w saudi muszą. Nigdzie jednak poza chyba Afganistanem nie trzeba zasłaniać twarzy. Ważne są włosy, ale tu też różnie. W Iranie laski mają chusty przyczepione agrawka do włosów z tyłu głowy :)
@hurtwish To wygląda bardzo korzystnie. To się kultura nazywa i gdybyś nie była zacietrzewiona to byś potrafiła dostrzec, że Twoja perspektywa nie jest jedyną słuszną.
Równie dobrze ja mógłbym się zastanawiać czemu Ty się malujesz skoro, jak zakładam, Nie latasz po ulicy z dekoltem po pępek co wygląda "niekorzystnie".

Btw od kiedy mieszkam w muzułmańskim kraju i widok hijabu czy abai nie jest dla mnie żadną sensacją dostrzegam, że wiele kobiet wygląda
@Shanny Bo to jest dorabianie ideologii. Są oczywiście takie pruderyjne które pakują się w worki żeby nie wyglądać sexy dokładnie tak samo jak nasze marianki i inne oazowe studentki w bezpłciowe swetry i są takie które paradują w abajach od Gucciego, rozpiętych tak żeby było widać obcisłą bluzkę od innego Armoaniego. Jak wszędzie tyle że wszystko jest trochę bardziej przesunięte w stronę zakrywania ciała niż odkrywania jak na zachodzie. Taki element kulturowy.
@hurtwish: też mam taką rozkminę odnośnie muzułmanek. Niby mają być skromne, nie prowokować włosami (które są przecież naturalną częścią ciała), ale obłudnie mogą nałożyć tonę sztucznie stworzonego makijażu, który służy przecież do oszukania natury i wydawania się płodnym przez cały okres cyklu miesięcznego, a nie tylko jego część.
też mam taką rozkminę odnośnie muzułmanek. Niby mają być skromne, nie prowokować włosami (które są przecież naturalną częścią ciała), ale obłudnie mogą nałożyć tonę sztucznie stworzonego makijażu, który służy przecież do oszukania natury i wydawania się płodnym przez cały okres cyklu miesięcznego, a nie tylko jego część.


@SillySweet: też mam taką rozkminę odnośnie katolików. Niby mają być dobrzy, nikogo nie krzywdzić, ale mogą #!$%@?ć żonę i dzieci przez cały tydzień a