Wpis z mikrobloga

Elito Internetu przybywam do Was z kulinarną prośbą. Z racji, że zapowiada się kolejny ładny weekend zaplanowałem zrobić mojej Dziewczynie niespodziankę w podzięce za to, że po prostu jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wymyśliłem sobie piknik, na który mam zamiar sam przygotować wszelkie potrawy. Wymyśliłem już dwa desery i lekką przystawkę. Brakuje mi jednak pomysłu na jakieś danie główne, które można byłoby spakować w pojemnik i zjeść na kocu. Myślałem o jakiś naleśnikach lub o jakieś frittatcie, ale tego drugiego nigdy nie robiłem, a na pierwsze nie mam pomysłu w wersji wytrawnej. Pomożecie? Chcę zrobić coś z przytupem. :P
#gotujzwykopem #jedzenie #rozowepaski
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szkodniczek: upiecz placki jak na tortille (albo kup gotowce tyle że to syf w składzie) i zrób takie roladki/zawijańce. Na zimno zajebise. Możesz przekroić tylko na pół, a możesz jak juz bedziesz mial placka z farszem zwinietego, powbijac od góry wykałaczki i pokroić między nimi - takie kęsy na raz, nie rozpadnie sie, a i fajnie prsekrój wygląda.
Do śtodka pokombinuj - np coś jak serek twoj smak do smarowania,
  • Odpowiedz
@Szkodniczek: Naleśniki nie na słodko - posmarować białym serkiem kanapkowym (Twój Smak Piątnicy, ten stajl), świeży szpinak/rukola, na to łosoś wędzony, pomidor, prażone nasiona słonecznika, kiełki jakieś (np. jarmużu, bo mają ładny kolor), przyprawić ziołami na przykład i pozawijać. Druga opcja to serek, ogórek, pomidor, papryka, szynka/posmażona pierś z kurczaka, pestki dyni żeby coś chrupało, garstka mixu sałat, przyprawy i kiełki żeby było bardziej fensi. Trzecia wersja - pesto, pomidor,
  • Odpowiedz