Wpis z mikrobloga

Mam duży problem :-/
[Ostrzegam długie ale warto, gdyż może dać co niektórym do myślenia i inaczej postrzegać osoby z zaawansowanym poziomem szkolnictwa danej osoby]
Aktualnie mam 19lat skończone (12 Maj 1998) i chodzę do...1 klasy LO zaocznego w sumie to od września prawdopodobnie 2 klasa ale o tym za chwilę bo tutaj jest problem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Po skończeniu gimbazy w 2014 poszedłem do Technikum Informatycznego żeby rodzinka mogła się pochwalić że syn do Technikum Informatycznego chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety przeżyłem tam piekło gdyż trafiłem na najgorsze Technikum w mieście (ludzie z #gdansk wiedzą pewnie o jakie chodzi) . Do półrocza wytrzymałem jakoś bo co tam się dzieje to można nagrać reportaż bo nikt nie uwierzy. Dyrekcja ma #!$%@? na sprawy uczniów, nauczyciele też wolą sobie w gabinecie epaty jarać a jak coś Ci się dzieje to radź sobie sam w końcu szkoła ponadgimnazjalna...
Od 2 semestru przepisałem się do innego Technikum na ten sam profil aby kontynuować. Okazało się że poziom tej szkoły jest o wiele wyższy i z materiałem są strasznie do przodu. Jako że z zawodowymi przedmiotami nie miałem problemów (głównie 3/4 wpadały a nawet i 5, lubiłem Sieci komputerowe). To z tymi pozostałymi przedmiotami było już kijowo i to strasznie. W gimbazie z angola miałem 3 to w tym nienormalnym Technikum gdzie przeżyłem piekło miałem 1 bo nauczyciel ciągle darł się i w ogóle, nie było ŻADNEGO podziału na grupy zaawansowane i nie zaawansowane. Po prostu od 1-15 to 1 grupa i od 16 do 32 to 2 grupa. W tym nowym Technikum był podział na grupy zaawansowane i niezaawansowane, jako że nie było miejsca w niezaawansowanej to trafiłem do zaawansowanej (). Na zawodowych trochę się wychylałem przed szereg i paru osobą podpadłem gdyż za dużo wiedziałem...w tej klasie czułem się od odpad, każdy mnie unikał...bo nowa osoba w połowie roku przychodzi tak z dupy. Zapoznałem się tam z 1 osobą z innej klasy to przynajmniej można było pogadać na przerwie.
Przychodzi maj, zaliczenia..niestety świadectwo z 8 ocenami niedostatecznymi. (polski, matma, fizyka, chemia, biologia, niemiecki, angielski, wf).
---Załamanie--- > tutaj tekst dla osób które uważają że Zawodówki są zajebiste, nie nie są.
Trzeba się przenieść...(jest to budynek z Technikum w którym byłem, z LO i Zawodówką)
Rodzice namówili a szczególnie ojciec, no Anon idź do ZSZ na Elektromechanika samochodowego bo dobra kasa z tego i nie się narobisz a będziesz tylko podłączał lapka pod komputer samochodowy, robił elektrykę, montował audio itd.
Wydaje się być ciekawe to czemu nie.
Jest wrzesień 2015 i zaczynam nowe życie, tylko 3 lata czyli w wieku 20lat kończę szkołę! ...jaka rzeczywistość jest brutalna ( ͡° ʖ̯ ͡°)
1 rok szkoły = 2 dni praktyk i 3 dni szkoły w tygodniu, 2 rok szkoły 3 dni praktyk i 2 dni szkoły, 3 rok szkoły = 4 dni praktyk i 1 dzień szkoły. (praktyki się samemu szuka ale musi mieć warsztat jakiś tam certyfikat rzemieślniczy, za 1rok dostaje się 130zł, za 2 rok 170zł a za 3 rok 200zł na miesiąc)
Trafiłem na fajną klasę, spokojna (o kurde chyba się udało ^_^ w końcu normalna klasa) ale trafiłem na warsztat u Janusza gdzie z mojego rocznika byłem Ja i taki jeden + 2 osoby z 3 klasy czyli w sumie w 4 byliśmy. Oni to takie Seby - pustaki.
Jak wyglądał dzień na warsztacie dla praktykanta? Przychodzi się, sprząta, patrzy, robi kawę dla reszty i jak warsztat ma wulkanizacje to ma się #!$%@? w okresie zimowym (mój miał).
Oceny dobre, z angielskiego 4 na koniec a reszta głównie 3 i 2 (historia, matma, fizyka,)
Rzeczywistość okazała się inna jak ojciec mówił gdyż robiło się głównie to co osoby z kierunku Mechanik Samochodowy...czyli wymiana klocków, oleju i takie tam pierdoły czego nienawidziłem bo miało być inaczej.
Przychodzi zima i piekło, SAM ściągasz koła, zmieniasz opony na zimowe na tym całym sprzęcie co jest cholernie męczące zwłaszcza gdy robisz po 8h za 130zł...
Po okresie zimowym zmieniłem warsztat Janusza bo się z nim pożarłem bo ciagle piłował japę że nic nie robię i wyzywał (tak będę robił coś co mnie nie interesuje, odczekać 8h i do domu) na Autoryzowany Warsztat pewnej marki samochodowej i było OK chodź i tutaj nie nie miałem styczności z moim kierunkiem czyli Elektromechanik samochodowy ale na szczęście szef był spoko bo normalna młoda osoba z tytułem inżyniera a nie jakiś tam Janusz i nie było wulkanizacji. Mało samochodów bo to warsztat tylko jeden marki więc był luz. W kwietniu przemyślałem sobie i pierdzielę, walić to idę do LO zaocznego od września ale nic nikomu nie mówiłem na razie. Zawodówkę a dokładniej 1 klasę zdałem z średnią ok. 4 na koniec roku nauczyciel palną tekstem dla żartów ''no ktoś na opuszcza czy nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)'' no i się zgłaszam a na wychowawczyni mówi żeby przestał sobie żartować ale okazało się to prawdą i wychowawczyni była w szoku. No nic zrobili mi pożegnacie, klasa zdziwiona bo nawet o tym nie pomyślałaby, tylko jeden #rozowypasek (8/10 normalny) wiedział ale na szczęście nic nie powiedziała reszcie.
Mame z ojcem w szoku, Anon ''co ty #!$%@??! co rodzina powie? co dziadkowie?! zamiast skończyć zawodówkę i mieć spokój to cudujesz!'' postawiłem na swoim, Mame w lipcu coś tam zrozumiała moją decyzję i nic dalej nie mówiła, powiedziała tylko żebym skończył edukację a nie został z papierkiem od gimnazjum.
---LO ZAOCZNE--- Wrzesień 2016
Fajna klasa, 5 osób w moim wieku czyli 18 lat, reszta to ok. 23 do 30lat głównie i kilka osób po 40lat razem 17 osób.
Odpowiadało mi to że szkołą jest tylko w co drugi weekend a w tygodniu mam wolne i mogę sobie dorywczo popracować i coś tam odłożyć gdyż nie jestem rozrzutny.
Mamy półrocze grudzień/styczeń 2017 wszystko zaliczone oprócz matematyki (pisemna i ustna)...na szczęście zaliczyłem matematykę na poprawkowym terminie.
Lecimy dalej, wszystko OK i teraz (wczoraj) znowu mam zaliczenia końcoworoczne, wszystko zaliczone ALE znowu się wysypałem na matmie (pisemna i ustna), poprawka w sierpniowym biurze turystycznym (,)
Jak tego mi się nie uda to koniec gdyż wchodzi nowa ustawa i LO będą 4 letnie a nie 3 letnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Teraz mam problem bo nie wiem co robić, jestem załamany, 2 ostatnie lata poszły się jeb@ć i nie wiem czy 3 rok. W tym roku znajomi pokończyli LO (którzy poszli normalnie do szkoły po gimnazjum) a ja nadal w 1 klasie się bujam tylko że w innych szkołach (byłem w Technikum, ZSZ i LO teraz, także chyba materiał na #ama ). Chyba to rzucę w cholerę ale Mame chce z ojcem ten papierek ukończenia szkoły średniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Na studia się nie wybieram jak mój brat, który za chwile je kończy.
Ten papier z tytułem średniej szkoły coś daje czy nie? Bo jak szukałem ofert pracy to na niego nie zwracają uwagę a na to jak już żeby to mieć studia skończone.
Pewnie myślicie że debil, idiota, głupek bez zainteresować itd ale nie bo jestem wyjątkiem i mam zainteresowania i sporą widzę na temat Sektora Finansowego, Sieci Komputerowych, Działalności Gospodarczej bo mnie interesują te 3 branże. Ale każdy z góry od razu stawia kreskę nad moim CV czy tam imieniem i nazwiskiem bo nie mam szkoły i zaawansowana sytuacja edukacji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Myślę czyby tego nie jebnąć i gdzieś pojechać bo już nie mam siły na te szkoły. Nie wiem czy to jakieś fatum nade mną krąży czy co bo sytuacja jest dziwna.
Może ktoś coś doradzić? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jeśli ktoś przeczytał tą moją ścianę płaczu to się cieszę ale niestety nie przewidziałem żadnej nagrody.
Musiałem się wyżalić, muszę z kimś porozmawiać ale nie mam z kim na ten temat :-/
Jeśli ktoś ma pytania odnoście szkół lub chce ze mną porozmawiać to niech pisze tutaj lub na PW.
#szkola #pracbaza #problem #anonimowemirkowyznania #psychologia #emigracja #gorzkiezale #siecikomputerowe #finanse #informatyka #pamietnikmampytaniepl
  • 15
  • Odpowiedz
@mampytaniepl: Czemu poszedłeś do zaocznego LO skoro nie chcesz iść dalej na studia?

Ten papier z tytułem średniej szkoły coś daje czy nie? Bo jak szukałem ofert pracy to na niego nie zwracają uwagę a na to jak już żeby to mieć studia skończone.


Sam sobie odpowiedziałeś.
  • Odpowiedz
. W tym nowym Technikum był podział na grupy zaawansowane i niezaawansowane, jako że nie było miejsca w niezaawansowanej to tra


@mampytaniepl: w sumie u mnie tez tak bylo, ze od 1-15 I grupa i 16-30 druga grupa, troche dziwne bo w grupie bylem i z ogarnietymi gosciami i debilami co nie potrafili sie przedstawic
  • Odpowiedz
Popełniasz jeden duży błąd, nie jesteś konsekwentny. Albo robisz informatyka, albo mechanika, albo idziesz do liceum, a później na studia, bo w innym przypadku to strata czasu. O to moja droga edukacji, którą dłuugo zlewałem, bo inaczej wyglądała by lepiej:
-liceum dziennie, uwaliłem się w 2 klasie z lenistwa na własną prośbe
-liceum zaoczne, skończone zdaną maturą (wziąłem się trochę do pracy, nie zwracałem uwagi co robią inni, robiłem swoje i razem
  • Odpowiedz
@mampytaniepl:
Powinieneś wiedzieć, że w informatyce nie liczy się aż tak bardzo jaką szkołe skończyłeś, tylko co umiesz. Jak już masz jakąś wiedzę na temat sieci komputerowych to zastanów się, czy warto ją marnotrawić i zostawić na pastwę zapomnienia. Możesz robić te liceum i możesz jednocześnie rozwijać swoją wiedzę na temat sieci. Być może masz w okół siebie jakieś firmy, które zajmują się robieniem okablowania? Spróbuj poszukać, dostać się chociażby na
  • Odpowiedz
  • 1
@mampytaniepl narzekasz że musisz robić 8 godzin za 130 złotych? W technikum #!$%@? za darmo przez cały miesiąc albo rok, bardzo bym chciała dostać chociaż te marne 130 złotych
  • Odpowiedz
  • 1
@mampytaniepl poza tym
1. Prawie wszędzie wymagają do pracy wykształcenia minimum średniego lub przynajmniej zawodowego
2. Chcesz iść na studia to musisz być pewny jakie a nie, że zrobisz maturę, żeby iść na jakiś kierunek na którym nie dasz rady albo w ogóle cię nie interesuje
3. Skoro nie dajesz sobie rady ze zdaniem matematyki na poziomie liceum to lepiej weź już idź jeszcze raz do zawodówki i daj sobie siana z
  • Odpowiedz
narzekasz że musisz robić 8 godzin za 130 złotych? W technikum #!$%@? za darmo przez cały miesiąc albo rok, bardzo bym chciała dostać chociaż te marne 130 złotych


@Krznl: zmieniłabyś zdanie po 1-2 dniach, serio.
130zł na MIESIĄC. Czyli za 64h bo 2x w tygodniu po 8h.
Nie chcę żadnej zawodówki.
  • Odpowiedz
@Czesterek:
1. Nie płace, licea dla dorosłych są zaoczne czyli w co drugi weekend
2. Nie pójdę bo nie mogę gdyż żeby iść do takiej szkoły co Ty chodzisz lub inni muszę mieć poniżej 18lat a mam skonczone 19
  • Odpowiedz