Wpis z mikrobloga

Gardzę ludźmi którzy jadą do #zagranico pracować. Uważam że 3k to dobra płaca i nie trzeba jechać pracować w innym kraju bo u nas serio da się fajnie żyć. Chyba jednak #patriotyzm u mnie mocno. Zawsze jak słyszę że ktoś wyjeżdżać to uważam że nie potrafi sobie poradzić w kraju i jak szczur ucieka . Sam widzę jak Ukraińcy u mnie w zakładzie są uważani za gorszych , to Polacy pracują na głównych maszynach a goście za wschodniej granicy kleją, sprzątają. #oswiadczeniezdupy #przemyslenia
  • 9
@benzdriver wiadomo że w kraju jest ciężko ale jednak to nasi przodkowie wylali krew walcząc o to byśmy nie gadlai po niemiecku czy rusku. Jeśli każdy ucieknie to kto odbuduje kraj ?
@Fryderyk94 okej 2k to słabo ale jeśli żona pracuje też za ~2k to da się wyżyć. Gdzie takie bezrobocie ? U mnie co chwilę potrzebują ludzi. Równie dobrze można się przeprowadzić w rejon gdzie ta praca jest. Sam dostałem podczas pracy 2 oferty.
Uważam że 3k to dobra płaca


@susuke15: 3k czego i na ile?

Sam widzę jak Ukraińcy u mnie w zakładzie są uważani za gorszych , to Polacy pracują na głównych maszynach a goście za wschodniej granicy kleją, sprzątają.


@susuke15: jeśli pracują i nie robią burdelu to ja ich tylko podziwiam, przynajmniej nie siedzą na dupie na swoim końcu świata tylko coś robią.
@susuke15: Ok, załóżmy że ktos mieszka w takiej okolicy, nie ma żony i jedzie do np Warszawy. Dostaje tam pracę za 3kzł netto. Pokój 1000zł, jedzenie 500zł 1500zł to jest absolutne minimum egzystencjonalne. Zostaję 1500zł oszczednosci na miesiąc jeżeli tylko je i pracuje.

Jeżeli zamiast Warszawy wybiera UK:
dostaje pracę za 1200GBP. Pokój 400gbp, jedzenie 200gbp.
Absolutne minimum egzystencjonalne wynosi 600gbp. Zostaje 600gbp (3000zł) osczednoisci jezeli tylko je i pracuje..

Te
@susuke15 to nie jest powod, zeby kimkolwiek pogardzac. Niech kazdy decyduje sam o swoim zyciu. Chcesz budowac Polske? OK. Buduj. Ale pogardzanie kims tylko dlatego, ze woli zyc gdzie indziej to przesada.
Rozumiem pogardzanie pedofilami, gwalcicielami, mordercami czy politykami ( choc sam jak juz powiedzialem nie mam takich odczuc).
Ale pogardzac ciezko pracujacymi ludzmi, ktorzy na dodatek czesto sla pieniadze bliskim w Polsce? Chyba troche sie zagalopowales :(
Równie dobrze można się przeprowadzić w rejon gdzie ta praca jest.


@susuke15: zaraz zaraz, przecież:

Zawsze jak słyszę że ktoś wyjeżdżać to uważam że nie potrafi sobie poradzić w kraju i jak szczur ucieka


@susuke15: czyli pewnie po prostu nie potrafi sobie poradzić, prawda? Czym różni się wyjazd z wioski w zachodniopomorskim do Warszawy od wyjazdu do Berlina, poza tym że do Berlina jest bliżej?
@susuke15 pomiędzy "żyć" a "wyżyć" jest semantyczna różnica cumplu. Jedni chcą od życia kaszankę i wakacje ma działce, inni kiełbasę i wakacje w ciepłych krajach. Nie jest sztuką przeżyć, sztuką jest żyć.