Wpis z mikrobloga

zaczynam być mocno zniesmaczony legalnym oprogramowaniem.

Pracujemy na dość drogim i specjalistycznym oprogramowaniu ( ale jest konkurencja również ) więc nie trzeba tylko z niego korzystać jak coś.
Sprawa wygląda tak, że kupiliśmy oprogramowanie ze sprzętem (drogim) i było w tym tzw maintenance service roczne. Czyli dostajesz update w ciągu roku i pomagają Ci JAK COŚ POTRZEBA, w rzeczywistości ani updatów nie było ( dopiero jak minął rok to się coś pojawiało, ale już trzeba byłoby zapłacić 2500€ ) ani pomocy nie trzeba było bo to po prostu działa.

Nastąpiła reinstalka windowsa, instalujemy oprogramowanie, trzeba wygenerować nowy klucz dla ''nowego komputera'' tzn inny system ID był więc licencja musi być zaktualizowana. Piszemy do nich z prośbą o generowanie klucza bo reinstal.
A Oni że nie wygenerują i nie pomogą nam bo już wygasło nam maintenance service...( ͡° ͜ʖ ͡°)
No to ja, ja oburzony pisze wywody czy ich #!$%@?ło, czy są niepoważni, czy mam rozumieć że kupiłem oprogramowanie za 7500€ a jeśli nie zapłacę okupu 2500€ na rok to nie będę mógł korzystać z zakupionego legalnie oprogramowanie i nie mogę pracować od 2 dni ?
i co? I NIC. nie wygenerują mi licencji i #!$%@?! mimo że licencja kupiona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#!$%@? no przecież to jest kosmos i najprawdopodobniej lecimy na drogę sądową bo to jest nieporozumienie jakieś.
i firmy się dziwią że takie oprogramowania są piracone przez ich #!$%@?ły system licencyjny ! ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#oprogramowanie #gorzkiezale #it #aplikacje #licencja #piratujo #piractwo
  • 3
@ShpxLbh: miałem takich artystów kiedyś. zrobiłem maszynę wirtualną, do niej zdalny pulpit i tak ją sobie wlokłem w niezmienionym stanie, w czasie gdy stacja robocza była wymieniana. kosztowało mnie to jedną pudełkową licencję windy.
cwaniaczki nie zobaczyli ode mnie ani grosza, a teraz już jestem u konkurencji.
może to cie urządzi, jeśli da się tak zrobić i jeśli cwaniaczki nie zastrzegli tego w umowie...