Wpis z mikrobloga

Uczniowie znęcali się nad ciemnoskórą i niepełnosprawną dziewczynką. Dyrektorka szkoły SP nr 277 w Warszawie nie wezwała karetki do pobitego dziecka. Publicznie stwierdza że żałuje..., nie dziewczynki. Dyrektorka żałuje że przyjęła do szkoły TAKIE dziecko.

https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/posts/569128293262308:0
#nacjonalizm #neuropa #rasizm
BojWhucie - > Uczniowie znęcali się nad ciemnoskórą i niepełnosprawną dziewczynką. Dy...

źródło: comment_7sokYFziSO6f9k63kHkcyaM1YtUEqFFR.jpg

Pobierz
  • 53
@Szarozielony: Teraz wydaje się to okropną aberracją ale wierz mi, że dzieci myślą inaczej niż dorośli. W mojej klasie mieliśmy niepełnosprawną dziewczynę, mała 12 osobowa klasa na wsi więc był to przypadek wyjątkowy. I powiem Ci szczerze, że nie miała lekko w klasach 1-3. Teraz gdy o tym myślę jest mi wstyd ale jako dziecko nie rozumiałem, że robimy bardzo źle dokuczając jej, doprowadzając do płaczu. Była inna więc była piętnowana.
Teraz wydaje się to okropną aberracją ale wierz mi, że dzieci myślą inaczej niż dorośli.


@Tranzi: nie jeśli chodzi o zachowanie wobec słabszych. Poruszam się na wózku inwalidzkim, to mam porównanie. Od w sumie mało istotnych rzeczy, takich jak to, że mnie wyciągnięto z kolejki i wepchnięto się przede mnie, przez odmowę obsługi w restauracji (dostałem zapakowane jedzenie na wynos z komentarzem, żebym nie przyjeżdżał, bo odstraszam klientów), na wyrzucaniu z
@Althorion: Taki dorosły jest po prostu złym człowiekiem i raczej ma tego świadomość, po prostu ma na to #!$%@?. Granica co jest dobre a co złe dla dzieci nie jest jasno zdefiniowana, one dopiero uczą się świata.
@Tranzi: jestem przekonany, że takie dzieci też mają tego świadomość i też mają na to #!$%@?. Widzą analogiczne zachowania dorosłych, w domach się nasłuchają tego i owego o owej Murzynce, wreszcie napotkają przyzwolenie ze strony dyrekcji (i pewnie reszty kadry). To czemu miałyby zachowywać się inaczej? Można się z takim zachowaniem znakomicie wpasować w środowisko i zostać wartościowym członkiem społeczności, otoczenie także nie widzi w tym niczego złego (vide wypowiedź pani
@Althorion: Nie zgodzę się z Tobą, z tych dzieci wciąż mogą wyrosnąć normalni, przyjaźni dorośli ludzie. Każdy za młodu wie, że silniejszy, większy rządzi. Bo tak było od zawsze i nikt tego nie zmieni, tak stworzyła nas natura ale nie każdy jako dorosły #!$%@? mniejszych i słabszych spotkanych na ulicy, tak zachowuje się promil społeczeństwa, margines zwany patologią.