Wpis z mikrobloga

Uczniowie znęcali się nad ciemnoskórą i niepełnosprawną dziewczynką. Dyrektorka szkoły SP nr 277 w Warszawie nie wezwała karetki do pobitego dziecka. Publicznie stwierdza że żałuje..., nie dziewczynki. Dyrektorka żałuje że przyjęła do szkoły TAKIE dziecko.

https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/posts/569128293262308:0
#nacjonalizm #neuropa #rasizm
Pobierz BojWhucie - > Uczniowie znęcali się nad ciemnoskórą i niepełnosprawną dziewczynką. Dy...
źródło: comment_7sokYFziSO6f9k63kHkcyaM1YtUEqFFR.jpg
  • 53
@Tranzi Te dzieci, które się znecaly nad innymi owszem mogą wyrosnąć na porzadnych, przyjaznych ludzi. Te osoby nad, którymi się znecaliscie będą miały już do końca życia mniej lub bardziej (zależnie od wrażliwości dziecka) skrzywiona psychikę. Wy wyprzecie swoje zachowanie ze świadomości (przecież teraz jestem innym człowiekiem, kiedyś nie bylismy tacy źli), osoba krzywdzona będzie musiała z tym żyć i stąd się bierze wielu przesladowanych wczesniej piwniczakow z problemami psychicznymi. Generalnie zawsze
@Dr_Manhattan: Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Życie nie było, nie jest i nigdy nie będzie sprawiedliwe, zawsze ktoś cierpi - ktoś triumfuje, ktoś traci - ktoś zyskuje. Świata nie zmienisz.
@BojWhucie: znam sprawę, jako że mieszkam tuż obok. Absolutnie nie bronię zachowania, ale Nikola wraz z mamą wykorzystują wszędzie jej kolor skóry. Uważają, że wszystko się małej należy, a jak tego nie dostanie - to rasizm.
Tak więc sprawa nie jest tak czarno-biała, jak ją przedstawił TVN.
@wesoly_urolog nigdzie nie napisałam, że dziewczynka nie była nękana w szkole. Po prostu wydaje mi się, że cała zaistniała sytuacja nie wynikała z powodu koloru jej skóry czy niepełnosprawności, a w programie wskazywali właśnie na to (i dlatego napisałam, że rozdmuchali problem nietolerancji). Oczywiście to tylko moje przypuszczenia, a może być całkowicie inaczej