Wpis z mikrobloga

@BojWhucie: o #!$%@?... ona łaskę zrobiła, że przyjęła dziecko do szkoły... No to mi się w głowie nie mieści. Przecież z miejsca powinna zostać ta dyrektorka odwołana i dostać dożywotni zakaz wykonywania zawodu i zbliżania się do dzieci...
  • Odpowiedz
@Szarozielony: Teraz wydaje się to okropną aberracją ale wierz mi, że dzieci myślą inaczej niż dorośli. W mojej klasie mieliśmy niepełnosprawną dziewczynę, mała 12 osobowa klasa na wsi więc był to przypadek wyjątkowy. I powiem Ci szczerze, że nie miała lekko w klasach 1-3. Teraz gdy o tym myślę jest mi wstyd ale jako dziecko nie rozumiałem, że robimy bardzo źle dokuczając jej, doprowadzając do płaczu. Była inna więc była
  • Odpowiedz
Teraz wydaje się to okropną aberracją ale wierz mi, że dzieci myślą inaczej niż dorośli.


@Tranzi: nie jeśli chodzi o zachowanie wobec słabszych. Poruszam się na wózku inwalidzkim, to mam porównanie. Od w sumie mało istotnych rzeczy, takich jak to, że mnie wyciągnięto z kolejki i wepchnięto się przede mnie, przez odmowę obsługi w restauracji (dostałem zapakowane jedzenie na wynos z komentarzem, żebym nie przyjeżdżał, bo odstraszam klientów), na wyrzucaniu
  • Odpowiedz
@Althorion: Taki dorosły jest po prostu złym człowiekiem i raczej ma tego świadomość, po prostu ma na to #!$%@?. Granica co jest dobre a co złe dla dzieci nie jest jasno zdefiniowana, one dopiero uczą się świata.
  • Odpowiedz
@Tranzi: jestem przekonany, że takie dzieci też mają tego świadomość i też mają na to #!$%@?. Widzą analogiczne zachowania dorosłych, w domach się nasłuchają tego i owego o owej Murzynce, wreszcie napotkają przyzwolenie ze strony dyrekcji (i pewnie reszty kadry). To czemu miałyby zachowywać się inaczej? Można się z takim zachowaniem znakomicie wpasować w środowisko i zostać wartościowym członkiem społeczności, otoczenie także nie widzi w tym niczego złego (vide wypowiedź
  • Odpowiedz
- Powiedziała, że skończyła jakiś kurs reiki, że ciepłe ręce się przykłada i to ma pomóc - mówi Nicole.


To już trochę mniejsza, ale nadal tragedia.
  • Odpowiedz
@Althorion: Nie zgodzę się z Tobą, z tych dzieci wciąż mogą wyrosnąć normalni, przyjaźni dorośli ludzie. Każdy za młodu wie, że silniejszy, większy rządzi. Bo tak było od zawsze i nikt tego nie zmieni, tak stworzyła nas natura ale nie każdy jako dorosły #!$%@? mniejszych i słabszych spotkanych na ulicy, tak zachowuje się promil społeczeństwa, margines zwany patologią.
  • Odpowiedz