Wpis z mikrobloga

maly problem na budowie, mam jedno okno przesuwane, 3,60 m szerokosci i 2,30 wysokosci, prawie 400 kg, otwor w scianie na to okno jest na wysokosc 240, okno bedzie na dole na listwie 3 cm, czyli bedzie 7 cm luka od góry, troche duza, wyzszego okna nie moge zamowic, gosc od oken mowi ze mozna wypelnic styrodurem te luke + oczywiscie pianka, co sadzicie o tym? przejdzie taka luka? #budownictwo #budowa #budowadomu #remontujzwykopem #remont
  • 17
@univac: po pierwsze primo, zależy od systemu, bo ja mam 2.35m wiec sie na pewno da. Podobna szerokość.

Zależy jak montujesz ale wypełnienie tego styrodurem albo wełną jest OK. Wszystko na około po obwodzie okna trzeba w idealnym przypadku zalepić EPDMem. Nic nie będzie oczywiście widać. Od wewnąrz tynk lub gk a od zewnątrz oczywiście elewacja.
@jaxReal: listwa bedzie na scianie (fundamentowej) ocieplona styropianem, listewka musi byc, bo jak nie bedzie to kafelkow nie poloze bo te przesuwne skrzydlo jest ciut nad ziemia
@univac: nie da sie zrobić idealnie otworu. Nawet specjalnie sie czasem wieksze robi. Okno mocowane jest na kotwach a w dziury wełne. Wszystko szczelnie zalepia sie EPDMem. Po skończonej robocie wygląda to jak okno zatopione w plastelinie -- sprawdz dokladnosc wykonawcy
@jaxReal: "nie da sie zrobić idealnie otworu"

Oczywiscie, ze sie da. Tylko rzadko kiedy na etapie przesklepiania otworu wiemy kto i jakie okna bedzie wykonywal. Druga sprawa to rzetelnosc wykonawcy stanu surowego, jak bedzie paprak, to kazde okno rozni sie od poprzedniego (mowie o oknach powtarzalnych).

"Okno mocowane jest na kotwach a w dziury wełne. Wszystko szczelnie zalepia sie EPDMem. "

Ten sam efekt uzyskasz z uzyciem pianki. Szybciej i taniej.