Wpis z mikrobloga

Zrobić z kogoś wariata to bardzo popularna praktyka zamiecenia sprawy pod dywan. Stosowana już od dawna i z dużym powodzeniem. Ale zastanówcie się tak na spokojnie. Przypomnijcie sobie jak wyglądają samobójstwa osób chorych na depresje. Zazwyczaj jest to śmierć w domu, lub bliskim otoczeniu powieszenie, przedawkowanie leków, podcięcie się. To co widzimy na filmach to bardzo silny stres, a może nawet psychoza. To nie jest tak jak próbuje wmówić to TVN i ich sposnorowani specjaliści, zwariowała ot tak i skoczyła z okna, BO TESKNILA ZA CHLOPAKIEM. To tak nie działa. W sensie nie odrzucam wersji, że rzeczywiście sama wyskoczyła z okna, ale te wszystkie objawy, które sami widzieliśmy. Agresja w stosunku do ludzi w szpitalu, próba ucieczki od nich. To nie jest typowe zachowanie osoby, która za chwile chce wyskoczyć z okna by się zabić. Raczej chciała uciec, pytanie przed czym i co było katalizatorem jej stresu.

Egipcjanie zrobią WSZYSTKO by zrzucić wine na Magdę. Dla nich nie ważna jest prawda. Choćby dochodziło tam do najgorszych praktyk oni będą ich bronić. Wiecie o jaką kasę toczy się gra? Turystyka to 10% PKB Egiptu. Rocznie daje to około 18 mld dolarów. Rozumiecie jakie to są pieniądze dla całego kraju? ~ 70 MILIARDÓW złotych. Spadek turystyki o 10 procent to jest strata 7 mld zł. Dlatego posuną się do wszystkiego by sprawe zamieść pod dywan. Pamiętacie zamieszki w egipcie i odsunięcie Mubaraka od władzy? Nawet jak kraj był bliski wojny domowej to ze wszystkich stron płyneły zapewnienia, że w kurortach jest bezpiecznie a wojsko pilnuje ich w szczególności.

TVN i inne media o podobnej lini politycznej również najchętniej by widzieli samobójstwo, bo tęskniła za chłopakiem (po 3 dniach rozłaki, chłopaka, którego znała 3 msce) . Oni z kolei robią to w imie walki ideologicznej, jeśli w śmierć Magdy zamieszani są egipcjanie to doda tylko paliwa dla antyislamistów w Polsce i to jest solą w oku TVNu. Złożą Magdę na ołtarzu poprawności politycznej.

#magdazuk
  • 20
  • Odpowiedz
@cevilo: oczywiscie, ze zna. Tylko wskaz taka chorobe, ktora rozwija się w ciagu jednego dnia i prowadzi do takich efektów jakie widzielismy na filmach. Teraz dopasuj te chorobe do mlodej, atrakcyjnej, pracujacej dziewczyny gdzie każdy z jej otoczenia mówił, że była "normalna".
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: nie jesteś na bieżąco, ponoć długo leczyła się psychiatrycznie, co oczywiście nie oznacza, że dolegało jej coś poważnego. To właśnie młodzi ludzie częściej popełniają samobójstwa. Często atrakcyjni i osiągający sukces. Bo nie wytrzymują presji. Ja nie wiem kompletnie jak było, nie wiem czy była chora, skomentowałem, bo dawno nie widziałem tak idiotycznego komentarza jak twój. Rozpisałeś się o depresji, jakby to była jedyna choroba psychiczna, itd, itd. U osoby
  • Odpowiedz
@Mastersoon: Tak jak 15% polaków, którzy kiedykolwiek byli u psychiatry. Żeby dostać skierowanie do psychologa musisz zarejestrować się u psychiatry. To, że podobno mają jakąś kartę zdrowia z poradni zdrowia psychicznego o niczym nie świadczy.
  • Odpowiedz
@Mastersoon: co jest bzdurą i brednią, to, że 15% osób korzysta z pomocy psychologa, terapeuty, psychiatry? A może to, że żeby w ogóle dostać taką pomoc trzeba być na przynajmniej jednej 10 minbutowej wizycie u psychiatry?
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: myślę że przyczyny takiej lini TVN mogą być też inne:

Po 1 - jeśli udałoby się sprawę wyjaśnić, pokazałoby to, że taka proaktywna reakcja ma sens, i tym samym - ukazałoby kontrast z tym, jak potraktowano Smoleńsk. To byłaby wielka propagandowa porażka TVN i PO, bo nie ukrywajmy że możemy ich ze sobą utożsamiać. A w momencie, w którym wyjdzie że zrobiono taki raban z powodu psychicznie chorej -
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Zgadzam sie z tym co napisales i w interesie Egiptu jest aby to bylo "zwykle" samobojstwo. Niestety potwierdzily sie moje obawy o probe utrudniana/mataczenia zejst strony Egiptu i brak zgody na pobranie wycinkow do badan laboratoryjnych przez strone polska w czasie sekcji. To juz mowi samo za siebie. Boje sie ze teraz tez moga jeszcze zrobic jakichs walek i np. zostawic otwarta chlodnie albo zakonserwowac cialo w formalinie aby
  • Odpowiedz
@1korner: ustalenie detektywa rustkowskiego i biura podrozy sa gowno warte. Wg tego samego raportu b podrozy Magda zachowywala sie dziwnie juz na lotnisku i w samolocie do egiptu. Prokuratura sprawdzila nagrania z lotniska i przesliuchala obsluge i zdementowala to.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Może i gówno warte, lecz bierz pod uwagę, że incydent na dachu nie został "dorobiony" już po wyskoku z okna, tylko Rezydent informował o nim Biuro Podróży i Markusa w chronologicznym ciągu zdarzeń.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: stary, życia nie masz, że aż tak się angażujesz w tą sprawę, analizujesz wszystko i wrzucasz na mirko? Są specjalne organy, które się tym zajmują, wrzuć na luz, nie spinaj się tak i nie baw w januszowe śledztwo jak Rutkowski.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena:
Mam kumpla Egipcjanina w zespole i też mówi, że cokolwiek tam się nie stało, prędzej cały kraj się zesra i zje własne gówno, niż pozwolą, żeby wyszły jakieś niekorzystne informacje. 3 tygodnie temu wrócił z urlopu z Egiptu i mówił, że turystyka dopiero co zaczęła odżywać po 2 latach posuchy. A tu taki fakap.
  • Odpowiedz