Wpis z mikrobloga

@Obywatel_IV_RP: @adam-nowakowski:

Jestem świeżo po 3 dniowym ciagu i u mnie psychozy zaczely sie w 3 noc (dodam ze przez caly czas nie zmruzylem oka a alfa leciala non-stop) i jak dla mnie bylo troche za grubo) Musialem miec zapalone swiatlo bo po ciemku widzialem jak po pokoju chodza sylwetki ludzi cos jak predator kiedy sie maskowal xD Nie wiedzialem ze alfa az tak wjezdza na galy pozatym sluch wyostrzony
@lucjanns: W moich oczach takie nierzetelne wypowiedzi dyskredytują ją w roli eksperta. Poza tym ona jest psychologiem, a co za tym idzie wiedza na temat wpływu substancji psychoaktywny na układ neuro-hormonalny wykracza poza jej kompetencje. Powinni do takich dyskusji zapraszać jakichś neurobiologów czy psychiatrów z odpowiednią specjalizacją, a nie tych hochsztaplerów psychologów.
@lucjanns: Ja #!$%@?, chłopie czytaj ze zrozumieniem, działają pośrednio własnie poprzez wyrzut dopaminy, nie mają wpływu na agonistyczne działanie na receptory DA.

indirect agonists -> dopamine releasing agents -> amph.

Inne pośrednie to środki wychwytu zwrotnego dopaminy (o bardzo słabym działaniu, nie spowodowały by ani mani, ani hipomanii, a tym bardziej psychozy).