Wpis z mikrobloga

Odnosnie postow ludzi typu @Smar_SW i innych tem podobnych , ktore widzialem na mirko czuje , ze powinienem to napisac . Zenada lvl over 9000 zeby tak traktowac ludzi , ktorzy mieli tego pecha , ze urodzili sie 100km na wschod od PL w kraju ogarnietym wojna domowa . Taka ksenofobia w kraju , ktory kolejne 20 MILIONOW obywateli ma za granica a w ostatnich 15 latach wyjechalo ponad 2mln . Jeszcze jestem w stanie zrozumiec wrogosc i nieufnosc wobec calkowicie obcej i agresywnej kultury z bliskiego wschodu to tego nie jestem w stanie pojac . Bracia Slowianie , ktorzy jeszcze 80 lat temu mieszkali w TYM SAMYM panstwie , o blizniaczej kulturze , wygladzie . Nawet pewnie spora czesc z nas to potomkowie Ukraincow przesiedlonych po '45 w ramach akcji wisla ! Juz calkowicie pomijam to , ze tak sie po prostu nie traktuje ludzi , bo uwazam , ze to oczywistosc . Samemu mieszkajac w #uk byloby mi cholernie niemilo , gdyby ktos z powodu mojego akcentu podal przeciwny kierunek . Mialem tez swego czasu dziewczyne Ukrainke i mimo , ze mowila dobrze i mieszkala tu pol zycia to Polaki jej w szkole mocno dokuczali . Tak , wiem pewnie zaraz ktos wyskoczy z Wolyniem i UPA . Tylko odpowiedzcie sobie uczciwie , ilu z Was realnie ucierpialo w wydarzeniach ubieglowieczncyh skoro wiekszosc tu stanowia urodzeni po '80 ? A ilu z Was bedzie w ten sposob traktowac Niemcow , ktorzy dopuscili sie wtedy przeogromnych zbrodni ( pradziadek na robotach przymusowych , dziadek prawie trafiony odlamkami bomby ) ? Co , nikt nie fiknie Niemcowi ? Ah , bo by z roboty wylecial , skoro to jego szef ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Nie rozwijam nawet zbrodni POLSKIEJ szlachty na Rusinach , Ukraincach ale i polskich chlopach panszczyznianych w XVIIw. typu nabijanie na pal , wymuszanie niewolniczego posluszenstwa itd...
Nie badzmy tacy wobec siebie , nie warto .
TLDR;


#oswiadczenie #polska #4konserwy #ukraina #ksenofobia #zasciankowosc #emigracja
Pobierz CzerstwaBulka - Odnosnie postow ludzi typu @Smar_SW i innych tem podobnych , ktore wi...
źródło: comment_cTzkUQ6RZcLGt3bVaUSymWTiqM6kl0xF.jpg
  • 15
@CzerstwaBulka: Uprzedzenia i ksenofobia czesto wynikaja z braku sensownych priorytetów w życiu. Jeżeli ktoś nie ma wzorców i wartości, to wybiera takie, które podświadomie podwyższą jego mniemanie o sobie i własną ocenę, stąd najłatwiej znaleźć grupę społeczną od której możemy poczuć się lepszymi - czy to muslimy, homoseksualiści, ukraińcy, czarni, żółci, biali, pomarańczowi, wstaw cokolwiek, oraz wyższy cel - czy to ojczyzna, bóg czy inne wyimaginowane wartości. Nie mam pojęcia, jak
@CzerstwaBulka: ja do Ukraińców nic nie mam, a ich poniewierany wizerunek jest przede wszystkim winą prywaciarzy którzy traktują ich jak niewolników w januszexach

dopóki ukraińcy nie przestaną robić za minimalną wszystkiego to nie będą mieć szacunku, bo nie mają sami do siebie w większości, nie całości oczywiście

ja życzę im ze swojej strony jak najszybszej dostępności rynków pracy na zachodzie, bo to tak jakby polacy teraz zamiast do niemiec, albo holandii,