Wpis z mikrobloga

@s8w8: PKP korzysta z Win 3.1, który obsługuje sprzedaż biletów i układanie rozkładów. Obecnie tylko dopisują nowe nakładki, które zaczynają im się wysypywać. Stary system z dworca Kraków Główny działał na WIN95, który pokazywał tablice przyjazdów i odjazdów.
@TheDoom: Windows 95, myszka z trzema przyciskami oczywiście kulkowa i stacja dysków 5,25" diluj z tym. Z kolei są stanowiska gdzie jest windows xp /98 postawiony na wirtualnej maszynie na windows 10 i pentium G3220 także zależy dużo od pracowni, albo mierniki z lat 70 lub 80
ale w takim razie można by się pokusić o nieco nowszy soft na przykład.


@TheDoom: Tak, wchodzić we wdrożenie (lub pisanie na zamówienie) nowego softu razem z całym ryzykiem błędów, problemów, kosztów. A to wszystko tylko po to żeby móc wydać ze 3-4k na nowy sprzęt. Monitor mysz/klawiature wymienić na wygodniejsze, a reszta jak się sprawdza to niech śmiga niczym C64 w warsztatach samochodowych.
@TheDoom: Co Ty chcesz od XP, bardzo dobry i stabilny system. Miałam na kompie jeszcze rok temu i nie wiem czy nie wrócę, bo mnie to pierońskie 7 ciut wkurza paroma lagami (niektóre programy mi dziwnie działają).
@TheDoom: Procesor x86 wystarczył aby wysłać człowieka w kosmos. Procesor i7 jest zbyt wolny aby uruchomić nowy Windows. Co z tego, że stary Windows => ważne do czego jest używany => jeśli do obsługi jednego prostego proceu / urządzenia, to wymiana nie ma sensu ekonomicznego