Wpis z mikrobloga

#matura

Ciekawe kto z dzisiejszych maturzystów matmy rozszerzonej zdałby rozszerzona matmę w wersji przed reformą.. mysle ze wesoło by nie mieli :)
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kopytko1 robicie z tych całek nie wiadomo co. Nie miałem ich na matmie rozszerzonej, a potem na studiach nie było żadnych problemów z ich ogarnieciem. Żadnej mitycznej filozofii w tym nie ma.
  • Odpowiedz
@Godsfudge: pamietaj ze dla niektorych to jedyne wielkie osiagniecie. :)
Niczym innym nie moga sie pochawlic, wiec zostaje im tylko pajacowanie na forum ze smiesznymi obrazkami.
  • Odpowiedz
Ciekawe kto z dzisiejszych maturzystów matmy rozszerzonej zdałby rozszerzona matmę w wersji przed reformą.. mysle ze wesoło by nie mieli :)


@Kopytko1: Prawdopodobnie wszyscy bo ta matura sprzed lat była o wiele łatwiejsza niż dzisiaj. Proste liczby podstawiane pod wzory wykute na pamięć. Zero myślenia.

A całek nauczył się u mnie cały rocznik w 2 tygodnie na kierunku ekonomicznym xD Wielkie k---a rzeczy xD

Liczenie rzeczy z użyciem wzorów ekonomicznych
  • Odpowiedz
@Kopytko1: Ja zdalem stara na 4 chyba, ale tak sobie przegladalem podstawowa i nie wiem czy bym tak z marszu te 30% dostal :) I to po skonczonej politechnice. Jakies na logike, prawdopdobienstwo to i jeszcze, ale ni ch... nic nie pamietam z wielomianow, wyznaczania miejsc zerowyych funkcji kwadratowych (pamietam, ze delta tam jaks byla) czy geometrii. Zupelnie mi sie to nie przydaje teraz
  • Odpowiedz
@Kopytko1: Obecnie na maturze jest analiza matematyczna , a zatem rowniez pochodne.
Calka to po prostu odwrotnosc pochodnej, na studiach nie stanowia one raczej problemu ..
  • Odpowiedz