Wpis z mikrobloga

@ocishy: Zgadza się, modelowanie będzie robione na podstawie zmian globalnego pola magnetycznego. Szczerze, to zdecydowałam się podjąć tę tematykę tylko ze względu na zainteresowanie magnetyzmem ziemskim, bo sama hydrodynamika średnio jest pasjonującą.

Zobaczymy za rok, jak mi poszło, może jeszcze wstrzymaj się z tym szacunem :D
  • Odpowiedz
@misja_ratunkowa: ziemskie pole magnetyczne to jeden z tych (bardzo wielu niestety) tematów o których wiem bardzo mało, ale na tyle dużo by wiedzieć że są to szalenie interesujące sprawy. Zawsze mnie to interesowało, a szczególnie związek pola mag. z życiem na Ziemi, promieniowaniem słonecznym itd., pasami Van Allena.
Geofizyka robi się ciekawa i będzie jeszcze ciekawsza bo zaczynamy coraz śmielej badać inne planety US więc będzie coraz więcej materiału porównawczego.
  • Odpowiedz
@ocishy: Chciałam powiedzieć, że nie interesuje mnie to od strony naukowej, czyli z matematycznego punktu widzenia (ruch płynów opisuje się matematycznie), a niestety moja praca będzie czysto teoretyczna. Przejrzę sobie tę stronę w domu, dziękuję bardzo :)
  • Odpowiedz
@misja_ratunkowa: no mnie też od strony teoretycznej średnio interesuje mechanika płynów. A właściwie aktualnie wcale ;) To piękny kawałek fizyki matematycznej, a niektórzy jak Thomson na podstawie pewnych wyników z teorii płynów robili swoje teorie wszystkiego

Mam dla tego szacunek, ale ja na teorie nie mam jakoś siły, wolę oglądać eksperymenty, ostatnio np. znalazłem ten filmik o Kelvin vortices, polecam. A nawiasem mówiąc, podobno ta Kelvin-Helmholtz instability ma też znaczenie
  • Odpowiedz