Wpis z mikrobloga

Kto ty jesteś?
— Polak mały.
— Jaki znak twój?
— Orzeł biały.
— Gdzie ty mieszkasz?
— Między swemi.
— W jakim kraju?
— W polskiej ziemi.
— Czem ta ziemia?
— Mą Ojczyzną.
— Czem zdobyta?
— Krwią i blizną.
— Czy ją kochasz?
— Kocham szczerze.
— A w co wierzysz?
— W Polskę wierzę.
— Coś ty dla niej?
— Wdzięczne dziécię.
— Coś jej winien?
— Oddać życie.

Dużo ludzi dzisiaj o tym zapomniało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#takaprawda #oswiadczenie #wiersz #poezja
  • 189
  • Odpowiedz
uświadom to sobie, że gdyby uga-buga będący twoim przodkiem, nie zaciukał onga-bongi w obronie swojego plemienia 10k p.n.e.


@Dr_Killjoy: Ty no tak słabego rozumowania to dawno nie widziałem. Starasz się zakrzyczeć wszelkie dyskusje o historii argumentem, a bo to przeszłość i się tego nie zmieni. No #!$%@? jasne że się tego nie zmieni i że dawne wydarzenia doprowadziły do tego co mamy teraz, ale do cholery czego nie rozumiesz w
  • Odpowiedz
@wojna: Po łbie bym lał za wbijanie tej kretyńskiej rymowanki dzieciom do głów. Nie mają za co być wdzięczni temu państwu, nie są jej winni życia, nie mają w nią wierzyć bo nie ma tu nic do wierzenia, wmawianie im ze mają ja kochać też jest kretyńskie.
  • Odpowiedz
Rozumiesz coby było gdy cała Europa i Ameryka prezentowała twój poziom?


@wojna: Jest pewien zasadniczy mankament w twoim dziwnym toku myślenia - gdyby cała Europa i Ameryka tak myślała, to by tej wojny nie było.
  • Odpowiedz
byłaby, bo pisząc tego posta wykluczałem Niemcy które był agresorem.


@wojna: No chyba nie bardzo. Sytuacja, w której myśli tak cały świat poza obywatelami jednego kraju jest abstrakcyjna i nierealna. Naziści chętnie idący umierać za idee swojego wodza byli równie głupi. Życie to największa wartość.
  • Odpowiedz
  • 2
@vind: gdyby naziole nie było agresorami, to faktycznie byłoby tak jak mówisz, nie byłoby wojen. Ale to nie realne, Niemcy sobie chcieli podbić świat, i gdyby kazdy myślał ze nie warto umierać za ojczyznę, to nikt by nie walczył z naziolami, no bo poco. Masło maślane :)
  • Odpowiedz
@wojna: Są armie zawodowe, dobrze wyszkolone, za narażanie życia im płacą. Pacyfistyczny świat zawsze będzie lepszy niż taki, w którym dominującą siłą jest siła agresji/wojenna/nazwijjąjakchcesz.
Dla mnie życie jest ważniejsze od tłuczenia po nic i siania destrukcji, mam je jedno, po śmierci i tak z mojej perspektywy to wszystko przestanie istnieć.
Takie wierszyki nie tylko powinny być wycofane ze wszystkich szkół ale i ich rozpowszechnianie/promowanie powinno być w związku ze
  • Odpowiedz
Starasz się zakrzyczeć wszelkie dyskusje o historii argumentem, a bo to przeszłość i się tego nie zmieni.


@bykubyk: hę? o to że przeszłośći się nie zmieni - no to jest fakt - ciężko zakrzyczeć coś faktami.

ale do cholery czego nie rozumiesz w wyciąganiu wniosków z historii i gdybania które to może nas uchronić w przyszłości przed wyrżnięciem w pień całego
  • Odpowiedz
@anonimek123456 Gdyby ci rusek z KARABINEM zapukał do rodzinnego domu TO PRZYBIŁBYŚ Z NIM PIĄTKĘ I #!$%@?Ł calą familie. Jacy niektórzy ludzie są puści. W trakcie wojny każdy normalny czlowiek bedzie probowal z calych sil ratowac życie bliskich i i bronic calego swojego otoczenia, a nie oddawać żonę z dziecmi i dom wrogowi, tracąc przy tym wszystko co się Kocha. lewactwo to tchórzliwe psy bez honoru i jakichkolwiek pozytywnych wartosci.
  • Odpowiedz