Wpis z mikrobloga

Kto ty jesteś?
— Polak mały.
— Jaki znak twój?
— Orzeł biały.
— Gdzie ty mieszkasz?
— Między swemi.
— W jakim kraju?
— W polskiej ziemi.
— Czem ta ziemia?
— Mą Ojczyzną.
— Czem zdobyta?
— Krwią i blizną.
— Czy ją kochasz?
— Kocham szczerze.
— A w co wierzysz?
— W Polskę wierzę.
— Coś ty dla niej?
— Wdzięczne dziécię.
— Coś jej winien?
— Oddać życie.

Dużo ludzi dzisiaj o tym zapomniało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#takaprawda #oswiadczenie #wiersz #poezja
  • 189
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@wojna: Jak wielkim trzeba być imbecylem, żeby oddawać życie za jakąś tam ojczyznę? Co to w ogóle jest ta ojczyzna? Jakiś sztuczny wytwór, którego zadaniem jest ograniczać i nic poza tym.

Każdy, podkreślam KAŻDY, kto jest gotów się poświęcać dla tego tworu wykazuje znamiona poważnej choroby psychicznej.
  • Odpowiedz
— Coś jej winien?

— Oddać życie.


@wojna: za tą końcówkę musiał się polać hejt, niestety ale ruchy pacyfistyczne wyhodowały nam pokolenia egoistycznych tchórzy myślących tylko o własnej dupie.
  • Odpowiedz
@wojna: nasi dziadkowie i pradziadkowie przelewali krew bo mieli za co. My natomiast mamy teoretyczne państwo z politykami kierującymi się partykularnym interesem a nie racja stanu. W ogromnym uproszczeniu na potrzeby dyskusji: ja za Kaczyńskiego czy Tuska umierać nie mam zamiaru. Co więcej duch w narodzie jest tak silny, że pewnie połowa Polaków oddałaby się zachodnim sąsiadom bez walki, byleby tylko żyć na godnym, niemieckim poziomie ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@ninakraviz: ojczyzna =/= państwo.

nasi dziadkowie i pradziadkowie przelewali krew bo mieli za co.


Chcesz powiedzieć że II Rp w porównaniu do III Rp, była krajem mlekiem i miodem płynącym, z nieskazitelną i wspaniałomyśną elitą polityczną? Ktoś tu musi chyba jednak nieco doczytać.
  • Odpowiedz
@wojna: Chcę zobaczyć jak jutro lecisz na wojnę za swój kawałek piachu. xD
Wojna to nie przelewki i miałbyś farta, gdybyś zginął pierwszego dnia. Należy powstrzymywać wojny, a nie je promować.
  • Odpowiedz
ja tam bym wolał jakby powstania śląskie wygrali niemcy xD albo jakby nie organizować żadnych powstań, nikt by nie musiał oddawać życia a teraz żyłbym w normalnym kraju ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz