Wpis z mikrobloga

Mireczki właśnie zaraz zabieram się do pisania skargi do #ztm na kontrolera, w związku z zaistniałą sytuacją:

Przy wyjściu z metra przed schodami ruchomymi stał kontroler i chciał mnie zkontrolować, na co ja mu odpowiedziałem: "zapraszam Pana na schody ruchome, bo się śpiesze", a on do mnie z tekstem, że jak się śpieszysz to zamów sobie taksówkę i zaczął mi blokować te schody, to powiedziałem okej w takim razie zgłoszę to do ZTM i chciałem mu zrobić zdjęcie jego karty kontrolera, żeby wiedzieć kogo zgłaszać to ten dalej zaczął robić problemy, że moge sobie tylko zapisać.

Generalnie przykra sprawa, bo dzięki mnie i reszcie pasażerów, którzy też uczciwie kupują bilety, człowiek zarabia na życie, a okazuje brak szacunku do mnie i mojego czasu...

#warszawa #metro #ztmwarszawa #takaprawda #zalesie
  • 26
  • Odpowiedz
@Mrowka_Zet Więcej czasu straciłeś pewnie na kłótni. Kontroler może i wykazał się brakiem wyrozumiałości, ale nie może przecież latać za każdym. W regulaminie ztm masz napisane, ze masz obowiązek okazać bilet, nawet gdy nie masz czasu
  • Odpowiedz
@Mrowka_Zet: W ztm Cię z tym wyśmieją, masz obowiązek pokazać bilet w strefie biletowej i tyle, nie gdzieś na ruchomych schodach.

stał kontroler i chciał mnie zkontrolować,

( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Więcej czasu straciłeś pewnie na kłótni. Kontroler może i wykazał się brakiem wyrozumiałości, ale nie może przecież latać za każdym. W regulaminie ztm masz napisane, ze masz obowiązek okazać bilet, nawet gdy nie masz czasu


@kondziox88: tak i chciałem mu okazać na ruchomych schodach, gdzie nie traciłbym swojego czasu.

@mikson123 tak i chcialem pokazac mu ten bilet w strefie biletowej czyli na ruchomych schodach, ktore naleza do tej strefy...
  • Odpowiedz
@Mrowka_Zet:

1. Podczas przejazdu pojazdem lub przebywania w strefie biletowej metra pasażer jest obowiązany posiadać ważny bilet lub dokument uprawniający do bezpłatnych przejazdów i na każde żądanie kontrolera biletów przedstawić go do kontroli w sposób umożliwiający weryfikację jego ważności oraz legalności.

Czy jest tu gdzieś napisane "gdy pasażer się spieszy, może nie pokazywać dokumentu na wezwanie lub pokazać go później"?
  • Odpowiedz
@Mrowka_Zet Masz rację, kontrolerzy biletów nie są bardzo lubiana grupą zawodową bo niejednokrotnie okazywali swoją wyższość nad pasażerem, jednakże Pan miał trochę racji - w taksówce nikt by o bilet nie prosił :)
  • Odpowiedz
@Mrowka_Zet: no jak dla mnie, to Twój tekst "zapraszam pana na schody" był równie arogancki, co jego propozycja jazdy taksówką. On nie jest od tego, aby gdzieś za Tobą chodzić, ewentualnie było go ładnie poprosić, a nie gdzieś zapraszać. Kupując bilet zgadzasz się na warunki przewozu wskazane przez ZTM, okazujesz bilet dokładnie wtedy, gdy żąda tego kontroler.
  • Odpowiedz
Kupując bilet zgadzasz się na warunki stawiane przez ZTM, okazujesz bilet dokładnie wtedy, gdy żąda tego kontroler.


@kokosanki: ale ja chciałem to zrobić w czasie kiedy on tego rządał, tylko na ruchomych schodach, które są polem należącym do strefy kontroli, abym nie tracił czasu na stanie w miejscu, więc nie łamałem, ani nie chciałem złamać regulaminu.
  • Odpowiedz
Czy jest tu gdzieś napisane "gdy pasażer się spieszy, może nie pokazywać dokumentu na wezwanie lub pokazać go później"?


@mikson123: ale ja chcialem go pokazac w tym samym czasie kiedy on tego rządał, tylko nie stojąc w miejscu, bo byłem w pośpiechu, a regulamin on tym nie mówi, że musze stać w miejscu kiedy on mnie kontroluje
  • Odpowiedz
@Mrowka_Zet ale on żądał tego na peronie i miał do tego prawo, Ty za to nie masz żadnych praw co do wyboru miejsca kontroli. Nie wiem dlaczego miałby być wobec Ciebie wyrozumiały, skoro wydałeś mu polecenie, zamiast grzecznie poprosić.
  • Odpowiedz