Wpis z mikrobloga

#bekazpodludzi #heheszki
Ale zaliczyłam wczoraj czy przedwczoraj facepalma xD
Jest taki program na TLC, w którym 2 ekspertów od zakupów i żywności pomaga ratować rodzinny budżet, właśnie poprzez oszczędzanie na zakupach i racjonalne wydawanie pieniędzy.
Program kręcono w #uk

Czaicie to, że ludzie w sklepach kupują tam np paczkowaną marchewkę ( obraną i pokrojoną) 150g cena jak za 1kg XDD
Albo już obrane ziemniaki xD pokrojoną pierś z kurczaka xD obrane i pokrojone jabłka, obrane i pokawałkowane mandarynki xD
I każdą, absolutnie każdą potrawę można kupić w formie wysokoprzetworzonego gotowca?

W tym programie w którymś momencie rodzina wchodzi do kuchni, gdzie fachowcy umieścili ich nowe zakupy i np dzieci (a czasami i rodzice xDD) ogladają po 5 razy różne produkty ( ostatnio limonkę, bakłażana, śliwki i filet z ryby taki nieprzetworzony i bez gotowej panierki) i dziwią się co to w ogóle jest? xD
To ja się nie dziwię, że ich kraj jest jednym z krajów z najwyższym współczynnikiem otyłości xD
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shyvana: Albo pokrojona juz cebula w puszce :)
@trustME: Generalnie produkty takie jak mieso beda sie psuc szybciej i beda bardziej niebezpieczne gdy sa przechowywane w postaci pokrojonej czy zmielonej, niz gdy sa w calosci.
Dlatego np. stek mozna zjesc rare, a hamburgera juz nie.
  • Odpowiedz
@Shyvana: Widze, ze wlaczyla sie #logikarozowychpaskow, nie jestes w stanie powiedziec co jest gorszego w pokrojonej marchewce w porownaniu do zwyklej (poza cena i jakas wydumana 'swiezoscia', o ktora w przypadku UK bym sie nie bal, bo za bardzo dbaja o te ich jakosc), to wchodzisz na jakies pseudo emocjonalne tony i piszesz cos o dawaniu tego dzieciom...
  • Odpowiedz
@dob3k: Oczywiscie ze jest, niby dlaczego przy tatarze jest tak wazne zeby mieso bylo swiezo zmielone?
Bakterie rozwijaja sie na powierzchni miesa, w przypadku steka czy innego kawalka wystarczy obsmazyc go zeby 99% bakterii zutylizowac. Im wieksza powierzchnia jednak tym wiecej bakterii, a mniej zginie w czasie przetwarzania termincznego.
  • Odpowiedz
@Shyvana: Co do ceny nie Twoj portfel, nie twoja sprawa. Co do swiezosci, to w UK baaardzo mocno dbaja o takie rzeczy i takiemu Tesco, bardziej oplaca sie wyrzucic niz narazic na jakiekolwiek podejrzenia, zreszta jak napisal @to_ja_chlep: pod koniec dnia oni zawsze wrzucaja to na mega promocje (50-70%) wlasnie po to ze i tak musza wyrzucic.

Takze prosze opisz jakie to sa magiczne sposoby na wydluzanie zdatnosci
  • Odpowiedz
@ssailorr: Nigdzie nie napisałam, że marchewka, nawet i pokrojona, jest żywnością wysoko przetworzoną, więc naucz się czytać i opanuj hejty. Nie mam zamiaru rozmawiać z osobą o tak zaczepnym tonie
  • Odpowiedz
@piwniczak: zarowno jedno jak i drugie mieso wazne by bylo swieze bo i jedno i drugie sie psuje bardzo szybko. Obsmażenie zabija bakterie nagromadzone na powierzchni. Ale kawalek (nieobsmazony) staku sie tak samo szybko psuje w calosci jak w kawalku.
  • Odpowiedz
  • 1
@Shyvana Jak oglądam TLC to często moja dłoń ląduje na czole... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niektóre programy uświadamiają mnie ile ludzkich ameb jest na tym świecie.
  • Odpowiedz
zarowno jedno jak i drugie mieso wazne by bylo swieze bo i jedno i drugie sie psuje bardzo szybko. Obsmażenie zabija bakterie nagromadzone na powierzchni. Ale kawalek (nieobsmazony) staku sie tak samo szybko psuje w calosci jak w kawalku.


@dob3k: Czysto matematycznie ilosc bakterii bedzie rosnac w tym samym tempie - ale w przypadku miesa w calosci ich ilosc bedzie znacznie mniejsza, wiec prog w ktorym organizm nie poradzi sobie
  • Odpowiedz
Czaicie to, że ludzie w sklepach kupują tam np paczkowaną marchewkę ( obraną i pokrojoną) 150g cena jak za 1kg XDD

Albo już obrane ziemniaki xD pokrojoną pierś z kurczaka xD obrane i pokrojone jabłka, obrane i pokawałkowane mandarynki xD

I każdą, absolutnie każdą potrawę można kupić w formie wysokoprzetworzonego gotowca?


@Shyvana: przydaje sie gdy nie lubisz gotować czy sprzątać po gotowaniu.
Pokrojone jabłka, obrane mandarynki i tego typu produkty
  • Odpowiedz
@Shyvana tak samo można kupić nieobrane i niepokrojone a cena z reguły podobna. Do tego co ma wspólnego z otyłością to czy ty obierzesz i pokroisz marchewkę czy maszyna w fabryce?
  • Odpowiedz
@Shyvana: nie rozumiem tego oburzenia w komentarzach ( ͡° ʖ̯ ͡°) przecież dokładnie napisałaś:

program o oszczędzaniu -> rodzina z takim problemem -> zauważono, że rodzina, chcąca mieć więcej pieniędzy, wydaje ich mnóstwo na produkty gotowe, typu właśnie obrana marchewka itp. -> rodzina jakimś cudem nie zauważyła tego sama, tylko z przyzwyczajenia/lenistwa tak właśnie kupowała -> rodzina zaczyna kupować kupować produkty niegotowe (przy okazji przypominając sobie
  • Odpowiedz