Wpis z mikrobloga

#bekazpodludzi #heheszki
Ale zaliczyłam wczoraj czy przedwczoraj facepalma xD
Jest taki program na TLC, w którym 2 ekspertów od zakupów i żywności pomaga ratować rodzinny budżet, właśnie poprzez oszczędzanie na zakupach i racjonalne wydawanie pieniędzy.
Program kręcono w #uk

Czaicie to, że ludzie w sklepach kupują tam np paczkowaną marchewkę ( obraną i pokrojoną) 150g cena jak za 1kg XDD
Albo już obrane ziemniaki xD pokrojoną pierś z kurczaka xD obrane i pokrojone jabłka, obrane i pokawałkowane mandarynki xD
I każdą, absolutnie każdą potrawę można kupić w formie wysokoprzetworzonego gotowca?

W tym programie w którymś momencie rodzina wchodzi do kuchni, gdzie fachowcy umieścili ich nowe zakupy i np dzieci (a czasami i rodzice xDD) ogladają po 5 razy różne produkty ( ostatnio limonkę, bakłażana, śliwki i filet z ryby taki nieprzetworzony i bez gotowej panierki) i dziwią się co to w ogóle jest? xD
To ja się nie dziwię, że ich kraj jest jednym z krajów z najwyższym współczynnikiem otyłości xD
  • 75
  • Odpowiedz
@Shyvana: Ale Randy jest super :( Chciałabym, żeby mi na zakupach ktoś tak doradzał i tak uprzejmie traktował, tak bardzo brał pod uwagę mój gust i figurę. Stara szkoła handlowa połączona z leciutkim zniewieścieniem - ideał sprzedawcy sukienek.
  • Odpowiedz
czym się różni marchewka w całości od pokrojonej i obranej?


@sebawo: Czasami się parzy, lekko gotuje, delikatnie podsmaża, lub daje pod mikrofale owoce i warzywa, by łatwo zdjąć skórkę. To już zabija część wartości odżywczych.
  • Odpowiedz
@Shyvana: co do problemów z otyłością, to szukasz nie tam gdzie trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°) i w ogóle, co ma otyłość do braku umiejętności oszczędzania??? Nic.
I tak tylko nadmienię, że paczkowana, półprzygotowana już żywność, to nie tylko domena UK, ale także np. Włoch. Tam kupić niepokrojone mięso w markecie jest dużo trudniej, a że drożej? To już nikogo nie obchodzi.
  • Odpowiedz
@Shyvana: nie wiem czy ktoś to już tu napisał bo się nie chcę przebijać :D ale w Piotrze i Pawle są takie rzeczy, pokrojone pieczarki, ziemniaki już w talarkach i obrane, marchewki... Kupowałabym, tylko tak dla przykładu 250 g pokrojonych pieczarek kosztuje tyle co kilogram całych xD
  • Odpowiedz