Wpis z mikrobloga

@unimog można, a nawet trzeba, według przepisów rejestruje się tam gdzie mieszkasz a nie jesteś zameldowany, ja mam tak moto

Wypełnia się tylko kartkę że zameldowanie będzie w ciągu 3 miesięcy.... i tak jeżdżę już 3ci sezon XD

Nic za to nie grozi, to tylko oświadczenie
@tosyu: To w takim razie czy przedstawiałeś jakiś dowód odnośnie miejsca zamieszkania, meldunek, umowę o prace ? W sumie mieszkam 7lat w jednym mieście, a mam tylko umowę o pracę i studia :P
@unimog nie pamiętam już, chyba nic nie przedstawiałem, adres podaje się na formularzu, urzędnik stwierdza niezgodność i daje ci druczek w którym oświadczasz że się zameldujesz

Przede wszystkim to zadzwoń i zapytaj, jak tak zrobiłem, urzędasy też ludzie i większość pomoże Ci bardzo chętnie

Generalnie info było na forum prawnym i tak też szukaj w google jej chcesz potwierdzenia moich słów
@tosyu: Dzięki. Czytałem już w necie. Artykuły, posty, głównie sprzed 3lat :) Chciałem zapytać bo myślałem, że to bardziej powszechne sprawy niż mi się wydaje.
@unimog: niedawno rejestrowalem moto w miejscu zamieszkania (wynajmuje mieszkanie, nie zamierzam sie tu poki co meldowac). Papiery zlozylem tak jak normalnie + na miejscu w urzedzie wypelnilem zaswiadczenie o zamieszkaniu (gotowe druki do pobrania przy okienkach). Na wszelki wypadek wzialem umowe najmu, ale nawet nie pytali.
Musialem tez podac urzad skarbowy zgodny z miejscem zamieszkania, wiec na wszelki wypadek zmienilem sobie tez urzad skarbowy, zeby w papierach sie wszystko zgadzalo (ale
@unimog: rejestrujesz tam gdzie masz "centrum życia" czyli najprościej gdzie jesteś zameldowany, ale wystarczy, że przedstawisz zaświadczenie z uczelni/pracy potwierdzenie rozliczenia PIT / cokolwiek co wiąże Cię z miejscem gdzie rejetrujesz i bez problemu rejestrujesz
@tosyu ja nawet nie musiałem podpisywać, bo powiedziałem, że właściciel mieszkania się nie godzi na meldowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mmk91 a to ciekawe, ja podpisałem, byłem tak nakręcony (1sze moto) że nie śmiałem ryzykować że popsuje, zresztą miałem większy problem, francuz na umowie zjadł jedna cyfrę VIN więc musiałem być ekstremalnie miły żeby mi zarejestrowali ;)
@tosyu: no ja powiedziałem, że na to nie ma opcji i musiałem pokazać chyba umowe z pracy albo PIT nie pamiętam :)
a umowe (co prawda to było auto) musiałem przepisywać jeszcze raz - bo nie akceptują faktur z niemiec z jakiegoś powodu :(
@jotodupca: No właśnie chciałem w tym roku się rozliczyć już w miejscu zamieszkania (Wrocław), ale szef bardzo szybko przyszedł z papierami od księgowej, że nie zdążyłem mu powiedzieć że chciałbym zmienić. Gdybym wiedział, że będzie mi to potrzebne teraz, to bym poprosił o zmianę w papierach ;/
@tosyu: No właśnie też chciałbym moto zarejestrować. Dobrze, że mam wydział komunikacji przy osiedlu ;p
@tosyu: Podobnie, napaliłem się na moto i myślałem że jest już u nas zarejestrowane. Za jakiś czas bym pojechał i zarejestrował u siebie, a tak to kupić i żeby stało, to nie ta cierpliwość :)

Dam znać jak sytuacja wygląda we Wrocławiu.
@unimog: Na jesieni rejestrowałem moją Mz-tkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) i byłem zameldowany w ogóle gdzie indziej niż urząd. Podpisałem oświadczenie że o adresie zamieszkania i to wszystko. Teraz adres zameldowania w urzędach to już naprawdę nie wiem do czego jest używany. Chyba do niczego.
@unimog: akurat 2 miesiące temu rejestrowałem w miejscu zamieszkania (zameldowanie w innym mieście, zupełnie inny adres w dowodzie osobistym). Jedyne co musiałem zrobić, to wypisać druczek, że mieszkam na stałe tam, gdzie chcę zarejestrować, że jak się zmieni adres to to zgłoszę i że zostałem pouczony o konsekwencjach składania fałszywych zeznań. W okienku, gdzie rejestrowałem, gość miał gotowe druczki, wypisywałem przy nim. Miałem też swoje oświadczenie o miejscu zamieszkania wydrukowane z