Wpis z mikrobloga

4 lata temu pisałem maila do NBC, amerykańskiej sieci telewizyjnej odpowiedzialnej za produkcję i emisję kultowego serialu Miami Vice, z zapytaniem odnośnie możliwości wydania serialu na nośniku bluray, wtedy dostałem odpowiedź, że w obecnej chwili żadna firma, która zajmuje się wypuszczaniem materiałów bluray na rynek, się do nich nie zgłosiła, prowdopodobnie z tego powodu, że istniało duże ryzyko, że koszty związane z procesem skanowania z oryginalnych taśm 35, odrestaurowania cyfrowego, przeniesienia na fizyczne nośniki itd. będę większe niż ewentualny przychód (niby mało sygnałów z rynku na ewentualne zapotrzebowanie) ... ale to przeszłość.
W 2016 roku firma Mill Creek Entertainment podjęła ryzyko i wypuściła na rynek cały serial na nośniku bluray, w skład zestawu wchodzi 20 płyt, najtaniej taki zestaw można wyrwać na amazonie w cenie od ok. 40 dolarów. Z tego co się orientowałem firma troszkę poszła po łebkach jeśli chodzi o jakość materiału, bo z oryginalnych taśm 35 mm można podobno uzyskać o wiele lepszą jakość, jeśli się włoży odpowiednią ilość środków, ale porównując to co zostało uzyskane nawet przy minimalnych staraniach i tak jest o niebo lepiej, niż jakość z nośników DVD, bo dotychczas najlepszą jakość serialu można było uświadczyć tylko na takich nośnikach. Ale dosyć gadania, tutaj macie link do sklepu amazona
https://www.amazon.com/Miami-Vice-Complete-Don-Johnson/dp/B01HSAIOWU
a na klatce poniżej, możecie zobaczyć przykładową jakość, jaką udało się uzyskać producentowi, moim zdaniem całkiem przyzwoicie, już się nie mogę doczekać seansu na porządnym sprzęcie ...
PS. Kto zgadnie co to za Pan aktor na zdjęciu, który wystąpił gościnnie w jednym z odcinków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#80s #80miami #miamivice #serial #seriale #bluray #oswiadczenie #gimbynieznajo #nostalgia #lata80
Pobierz LubieDlugoSpac - 4 lata temu pisałem maila do NBC, amerykańskiej sieci telewizyjnej o...
źródło: comment_fwvEFj41Dt6kK0ZRVplrSyfnRQUNsJH6.jpg
  • 9
@LubieDlugoSpac: nie jest źle. ja mam Hero na DVD i nie mogę oglądać, tragedia jakaś. na bajkach z DVD nie ma tego problemu, a na filmie każdy skrawek terenu z ledwie różniącym się tłem (jakieś gradienty, falująca czerwona flaga), czy detale (setki żołnierzy, setki płonących świeczek), które kłują w oczy pikselozą. w PL Hero nie został wydany na BR ( ͡° ʖ̯ ͡°)
firma troszkę poszła po łebkach jeśli chodzi o jakość materiału, bo z oryginalnych taśm 35 mm można podobno uzyskać o wiele lepszą jakość, jeśli się włoży odpowiednią ilość środków,


@LubieDlugoSpac:

Komu będzie zależalo/zależy na naprawdę wysokiej jakości, może sobie kupić telewizor za 10k z za****ym "procesorem obrazu" albo może sobie odpalić MPC-HC + MadVR z wszystkimi filtrami (tak że jego GTX980 podniesie temperaturę w pokoju o 10 stopni)