Wpis z mikrobloga

Ponieważ jako były Świadek Jehowy staram się w wolnym czasie demaskować obłudę i szkodliwe praktyki tej organizacji nierzadko dostaje mi się od członków tej organizacji. Bardzo często o tzw. "odstępcach" (czyli m.in. i o mnie i o innych byłych ŚJ którzy ośmielają się mówić co w tej organizacji dzieje się naprawdę) poszczególni świadkowie piszą, że są oni pełni jadu i nienawiści do Świadków Jehowy bo są rozżaleni, że ich wywalono ze zboru za [niemoralność/narkotyki/oszustwa/niepotrzebne skreślić].

Stawiam dobre piwo temu, kto znajdzie w moich postach cień nienawiści czy tego mitycznego "jadu". Nie twierdzę, że nigdy nie napisałem niczego w emocjach (pobyt w tej organizacji zostawił na mnie blizny które pewnie jeszcze długo będą się goić) ale staram się zawsze pisać o faktach, które mogę udowodnić zamiast rzucać epitetami.

Tymczasem przeczytajcie sobie na mirko o takich osobach jak ja i pozostali "odstępcy" napisał @tarcamion, aktywny Świadek Jehowy (mirror): http://www.wykop.pl/wpis/23092187/kerelef-na-tym-polega-odstepstwo-chca-ci-zburzyc-t/

Tak się składa, że znam parę osób udzielających się aktywnie w tych ruchach. Część nigdy nie została nawet ochrzczona, byli co najwyżej głosicielami i to na krótko. Dodatkowo większość ma widoczne psychiczne oraz alkoholowe problemy i nic nie chcą z tym robić, a rzekome skrzywdzenie przez sektę daje im jakieś wytłumaczenie ich życiowych porażek, że to nie z nimi jest coś nie tak, że to mityczni ONI mnie skrzywdzili


Doprawdy pełne miłości chrześcijańskie podejście, bez jadu i nienawiści ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Pod koniec tego komentarza dowiedziałem się nawet, że owy Świadek Jehowy uczynił sobie osobistą misję by tropić "odstępców" i że obecnie ja jestem "na celowniku" (ʘʘ). Myślicie Mirki, że powinienem się bać?

PS. Oprócz tego powyżej słyszałem już o sobie od aktywnych Świadków Jehowy, że jestem:

pomiotem szatana

niczym Hitler i Stalin

chory psychicznie

wykluczony ze zboru za niemoralność lub inne rzeczy


Chyba zapomnieli, że w ich własnej Biblii jest napisane:

Ja jednak wam mówię: Miłujcie swych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, żebyście się okazali synami waszego Ojca, który jest w niebiosach” (Mat. 5:43-45)


Dlatego ja dla odmiany zawołam @Brat-JW, @Clermont, @tarcamion i pozostałych #swiadkowiejehowy i powiem Wam wszystkim, że życzę Wam aby się Wam jak najlepiej powiodło w życiu niezależnie czy będziecie chcieli pozostać nadal Świadkami Jehowy, czy też w pewnym okresie swojego życia przejrzycie na oczy i zdecydujecie się opuścić organizację. A jeśli dojdzie do tego drugiego to zapewniam Was, że możecie się ze mną skontaktować, a ja postaram się Wam pomóc przejść przez to, przez co sam przechodziłem przez ostatnie 2 lata. Taka pomoc może się okazać potrzebna gdy okaże się, że wszyscy, którym dotąd ufaliście się od Was odwrócili.

#archiwumswiadkajehowy #religia
  • 127
  • Odpowiedz
@Cheater
1Kor 5:11 Ale teraz piszę wam, żebyście przestali się zadawać z każdym, kto jest zwany bratem, a jest rozpustnikiem albo chciwcem, albo bałwochwalcą, albo człowiekiem rzucającym obelgi, albo pijakiem, albo zdziercą — żebyście z takim nawet nie jadali
5:11z

Lb 16:26Wówczas rzekł do zgromadzenia, mówiąc: „Cofnijcie się, proszę, sprzed namiotów tych niegodziwych mężów i nie dotykajcie niczego, co do nich należy, żebyście nie zostali zmieceni w całym ich grzechu”.

Rz 16:17A
  • Odpowiedz
@ohmyjw
No żeś ostro pojechał. Brakuje argumentów? I te wymyślone historyjki, pewna kobieta, jakiś chłopak, ktoś, setki, tysiące. Przecież na tych twoich forach jest może z pięć osób i połowa to multikonta. A ciągle krzyczysz, że są tysiące. Zresztą ta żałosna demonstracja, przecież tam powinno przyjść z tysiąc osób a ile było? 12 może 15. I części z zasłoniła twarze bo obciach. Jakoś im słabo pomogłeś albo ich nie ma co jest
  • Odpowiedz
@Maliszak
Mniej pretensje do Bibli. Jakiś mierników trzeba się w życiu trzymać.
Nikt nikogo nie wyrzuca z domu, kolejny mit. Co najwyżej został poproszony o opuszczenie domu jeżeli nie chce postępować wg ustalonych wcześniej reguł.
Oczywiście nie dotyczy to małoletnich dzieci i chorych.
  • Odpowiedz
@Brat-JW: Ciężko musi się Tobie żyć w takim zaklinaniu rzeczywistości.

https://www.reddit.com/r/exjw/ - 12478 subskrybentów.
https://www.facebook.com/groups/xjwrg3/ - prawie 9400 osób
https://swiadkowiejehowywpolsce.org - 791 użytkowników
https://watchtower-forum.pl - ponad tysiąc użytkowników (obecnie nie ma licznika ogólnodostępnego)
https://watchtower.org.pl/forum/ (poprzednie forum) - 2400 użytkowników

Na manifestacji nie było 15 ludzi tylko ponad 60 (mieliśmy 100 przypinek z logiem manifestacji i wszystkie się rozeszły). Niby różnica niewielka, ale wrodzony Świadek Jehowy każe Ci zaniżać wszelkie liczby które
  • Odpowiedz
@Brat-JW wow, i komu brakuje argumentów skoro zaczynasz go atakować?
Weź pod uwagę że nikt nie chce rzucać nazwiskami. Ja też byłam świadkiem historii która byłaby idealnym przykładem na ukrywanie pedofilii w zborze, ale wolę jej nie opowiadac, bo nie sądzę by osoby zaangażowane sobie tego zyczyly. Tak samo jak nie każdy kto odszedł ze zboru ma ochotę pokazywać się na demonstracjach. Większość "odstepcow" zachowuje jednak pewna troskę o własną prywatność i
  • Odpowiedz
@Brat-JW jest nas wielu, a imię nasze Legion. 16 osób to ja z jednego tylko forum poznałem w świecie rzeczywistym. Co ty sobie myślisz, że ludzie, którzy mają w tym rodziny i tkwią tam tylko dla nich, będą się publicznie ujawniać? Wasz czas już minął, to nie lata 80/90 i rychły Armageddon, teraz towarzystwo weszło w fazę przetrwalnikową w Polsce, ale jego czas jest policzony. Wykończyły was wasze własne czasopisma i darmowy
  • Odpowiedz
@Brat-JW Jakich mierników? Koleżka po prostu zdał sobie sprawę, że wiara nie jest dla niego i co? Wyrządził tym komuś krzywdę? Pozbawił kogoś życia? I tak. Został #!$%@? z chaty przez ojca. Powiedział mojemu znajomemu, że albo ŚJ albo wypad z chaty i nie utrzymujemy z Tobą żadnych kontaktów. W miarę myślący ludzie wiedzą, że jesteście aspołeczni, a wasza wiara wygląda jak typowa sekta. Sam możesz tego doświadczyć po wypowiedziach co poniektórych
  • Odpowiedz
@ohmyjw No i o czym to niby świadczy że tylu użytkowników. Ja też mogę stworzyć forum i napykać użytkowników. Większość to martwe dusze i musisz tworzyć nowe. A tam dyskusja pięć osób.
Nie widzisz różnicy pomiędzy wyrzuceniem a poproszeniem o opuszczenie? Bo ja widzę na ale co tu wymagać manipulacja musi być.
I znowu te uczucia, tragedie, serce, ty myślisz że ludzie to kupią? I te serdeczne życzenia normalne się popłakałam. Jeszcze
  • Odpowiedz
@Brat-JW jak tlumaczycie wątpliwości w stylu, że pojawił się pan russel i poonad 1800 latach stwierdził, że to jego przekład jest prawdziwy, a wszyscy do tej pory się mylili? Co z ludzmi, ktorzy mieli pecha żyć między Chrystusem a Russelem? W sensie, z ludzmi, ktorzy zyli gdy jeszcze JW nie istnieli a Słowo już istniało
  • Odpowiedz
@Brat-JW Jesteś Pan zmanipulowany przez środowisko jechowców i zdaj sobie w końcu​ z tego sprawę. Swoich historii nie wyssałem z palca, tylko podałem ci konkretny przykład. Czytałem perypetie wielu osób związanych kiedyś z waszym środowiskiem i każda wygląda tak samo. Tępicie każdy przejaw samodzielnego myślenia, a wasi kaznodzieje to według was nieomylne jednostki. Nie chcę używać obraźliwych epitetów w twoim kierunku, ale wasze środowisko religijne to jedno z najbardziej toksycznych i zawistnych
  • Odpowiedz
@Behemot83: Zależy co masz na myśli pisząc podobną. Baptyści różnią się od ŚJ praktycznie w każdym względzie, bliżej im do innych grup protestanckich. Główne podobieństwo to brak chrztu niemowląt w obu tych religiach. Oprócz tego nie znam aż tak dobrze ich wierzeń by dokładnie porównywać.
  • Odpowiedz
@Maliszak No to mniej się na baczność gdy będziesz mijał ŚJ, mogą zaatakować i wyprać mózg. Radzę ci omijaj stojaki bo mogą nim rzucić. Ekstremiści są wszędzie.
  • Odpowiedz
I znowu te uczucia, tragedie, serce, ty myślisz że ludzie to kupią?

Jeszcze wspomnij o biednych dzieciach pozbawionych transfuzji będzie komplet.


@Brat-JW: Straszne jest to co piszesz i doskonale wpisuje się w to co widziałem w tej organizacji. Odrzucenie ludzkich odruchów i uczuć i wszechobecny formalizm. Naprawdę gówno Cię obchodzi, że ludzie umierają z powodu nie podania krwi, albo że w Australii setki dzieci zgwałconych było przez lata olewanych dopóki rząd
  • Odpowiedz
@krzychkrzych
Zawsze żyły osoby które próbowały dostarczyć ludziom przekład Bibli w ich ojczystym języku ale niestety KK robił co mógł by tak się nie stało.
Russel raczej nie tłumaczył Bibli to stało się raczej później w latach 50-60 poprzedniego stulecia. Dzięki temu przekładowi łatwiej zrozumieć prawdy biblijne i jest wolny wstawek jakie KK wstawił.
  • Odpowiedz