Wpis z mikrobloga

Ponieważ jako były Świadek Jehowy staram się w wolnym czasie demaskować obłudę i szkodliwe praktyki tej organizacji nierzadko dostaje mi się od członków tej organizacji. Bardzo często o tzw. "odstępcach" (czyli m.in. i o mnie i o innych byłych ŚJ którzy ośmielają się mówić co w tej organizacji dzieje się naprawdę) poszczególni świadkowie piszą, że są oni pełni jadu i nienawiści do Świadków Jehowy bo są rozżaleni, że ich wywalono ze zboru za [niemoralność/narkotyki/oszustwa/niepotrzebne skreślić].

Stawiam dobre piwo temu, kto znajdzie w moich postach cień nienawiści czy tego mitycznego "jadu". Nie twierdzę, że nigdy nie napisałem niczego w emocjach (pobyt w tej organizacji zostawił na mnie blizny które pewnie jeszcze długo będą się goić) ale staram się zawsze pisać o faktach, które mogę udowodnić zamiast rzucać epitetami.

Tymczasem przeczytajcie sobie na mirko o takich osobach jak ja i pozostali "odstępcy" napisał @tarcamion, aktywny Świadek Jehowy (mirror): http://www.wykop.pl/wpis/23092187/kerelef-na-tym-polega-odstepstwo-chca-ci-zburzyc-t/

Tak się składa, że znam parę osób udzielających się aktywnie w tych ruchach. Część nigdy nie została nawet ochrzczona, byli co najwyżej głosicielami i to na krótko. Dodatkowo większość ma widoczne psychiczne oraz alkoholowe problemy i nic nie chcą z tym robić, a rzekome skrzywdzenie przez sektę daje im jakieś wytłumaczenie ich życiowych porażek, że to nie z nimi jest coś nie tak, że to mityczni ONI mnie skrzywdzili


Doprawdy pełne miłości chrześcijańskie podejście, bez jadu i nienawiści ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Pod koniec tego komentarza dowiedziałem się nawet, że owy Świadek Jehowy uczynił sobie osobistą misję by tropić "odstępców" i że obecnie ja jestem "na celowniku" (ʘʘ). Myślicie Mirki, że powinienem się bać?

PS. Oprócz tego powyżej słyszałem już o sobie od aktywnych Świadków Jehowy, że jestem:

pomiotem szatana

niczym Hitler i Stalin

chory psychicznie

wykluczony ze zboru za niemoralność lub inne rzeczy


Chyba zapomnieli, że w ich własnej Biblii jest napisane:

Ja jednak wam mówię: Miłujcie swych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, żebyście się okazali synami waszego Ojca, który jest w niebiosach” (Mat. 5:43-45)


Dlatego ja dla odmiany zawołam @Brat-JW, @Clermont, @tarcamion i pozostałych #swiadkowiejehowy i powiem Wam wszystkim, że życzę Wam aby się Wam jak najlepiej powiodło w życiu niezależnie czy będziecie chcieli pozostać nadal Świadkami Jehowy, czy też w pewnym okresie swojego życia przejrzycie na oczy i zdecydujecie się opuścić organizację. A jeśli dojdzie do tego drugiego to zapewniam Was, że możecie się ze mną skontaktować, a ja postaram się Wam pomóc przejść przez to, przez co sam przechodziłem przez ostatnie 2 lata. Taka pomoc może się okazać potrzebna gdy okaże się, że wszyscy, którym dotąd ufaliście się od Was odwrócili.

#archiwumswiadkajehowy #religia
  • 127
  • Odpowiedz
@krzychkrzych: Ja Ci odpowiem tak jak odpowiadałem ludziom jak jeszcze w to wierzyłem - "nie wiemy co Bóg zrobi z ludźmi do których nie dotarliśmy z dobrą nowiną lub gdy nas jeszcze nie było, ale na pewno postąpi sprawiedliwie z każdym jednym z nich. Poza tym będzie zmartwychwstanie 'nieprawych' i każdy wtedy otrzyma szansę żeby się opowiedzieć po którejś ze stron". Myślę, że widzisz wyraźnie jak wygodne jest takie tłumaczenie (
  • Odpowiedz
@ohmyjw: @Brat-JW: dzięki za odp, a różnica kilkunastu wieków między śmiercią Chrystusa a utworzeniem jego kościoła z czego wg JW wynika, jak jest tłumaczona?


@krzychkrzych: ŚJ mają swoją dość skomplikowaną chronologię, którą opierają na kilku różnych nie związanych ze sobą fragmentach Biblii, co w połączeniu z datą zburzenia Jerozolimy przez Babilon (błędnie przez nich wyznaczaną na rok 607 p.n.e.), proroctwem z Objawienia o "1260 dniach", fragmentem z księgi Daniela
  • Odpowiedz
@Brat-JW
@ohmyjw znam kilka osób z tej grupy wyznaniowej. Pierwsze wrażenie robią bardzo dobre. Kulturalni i grzeczni. Ale wystarczy z taką osobą dłużej pobyć lub trochę czasu spędzić w pracy i wszystko wychodzi. Hipokryzja, obłuda. Zaklamani i fałszywi. Może nie wszyscy tacy są ale wśród poznanych przeze mnie jest to 100%.
  • Odpowiedz
@Brat-JW @Sleepwalker @ohmyjw ja z kolei mam od piaskownicy kumpla z JW, z którym do dziś mam kontakt... Ma już nawet żonę. Nigdy ani od niego ani od jego rodziców nie uświadczyłem jakichś uprzedzeń, a pochodzę z rodziny katolickiej. Nawet dwa dni temu pykaliśmy razem w diablo i popijaliśmy piwo. Byłem jednym z 4 osób na jego ślubie i weselu spoza wiary. Za młodszych lat miał kosę ze zborem za imprezy (
  • Odpowiedz
mówisz o książce Paście? To poufny podręcznik tylko dla oczu starszych zboru. Ci sami starsi otrzymują również z biura poufne listy z wytycznymi. I jedno i drugie jest dostępne online na mojej stronie do pobrania i poczytania - https://www.wtsarchive.com, chociaż ŚJ nie są z tego zadowoleni ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Taktyk
  • Odpowiedz